ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

هشدار پاپ در باره ظهور هتلر جدید

© REUTERS / Filippo MonteforteПапа Римский Франциск рядом с президентом Польши Анджеем Дудой и его женой в Вавельском замке в Кракове
Папа Римский Франциск рядом с президентом Польши Анджеем Дудой и его женой в Вавельском замке в Кракове - اسپوتنیک افغانستان
پس از سوگند دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور جدید امریکا، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیکهای جهان درباره جنبش های "پوپولیستی" و ظهور هتلر جدیدی در جهان هشدار داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، پاپ فرانسیس در گفتگو با روزنامه "ال پاییس" اسپانیا درخصوص ظهور جنبش های "پوپولیستی" که باعث ایجاد بحران می شود و دیگران را به سمت انتخاب "منجیان" سوق می دهد، هشدار داد.

Адольф Гитлер - اسپوتنیک افغانستان
پایگاه مخفی هتلر در قطب شمال پیدا شد

وی این اظهارات را زمانی مطرح کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا سوگند ریاست جمهوری یاد کرد و رسما کار خود را در کاخ سفید آغاز نمود.

پاپ گفت: به طور قطع بحران ها نگران کننده است. از نظر من اگر خواسته باشم مثالی درباره رویکرد پوپولیستی به معنای اروپایی آن بیاورم، باید سال 1993 میلادی در آلمان را مثال بزنم. بعد از بحران آلمان در جستجوی رهبری و کسی بود، که هویتش را باز گرداند. این مرد نامش آدلف هتلر بود که گفت "من می توانم، من می توانم".

وی تاکید کرد: هتلر قدرت را سرقت نکرد، بلکه ملتش او را انتخاب کرد و سپس او ملتش را ویران کرد.

Резиденция Гитлера в Баварских Альпах в долине Берхтесгаден, Германия - اسپوتنیک افغانستان
اتریش خانه که در آن هتلر متولد شده بود را خراب می کند

پاپ به قدرت رسیدن فردی دیگر در دنیا مانند هتلر را بسیار خطرناک توصیف کرد و افزود: هتلر به آلمان هویتی تحریف شده داد و دیدیم که چه اتفاقی افتاد.

پاپ درعین حال خواستار عدم پیش داوری زودهنگام درباره رئیس جمهور جدید امریکا شد و گفت: خواهیم دید که چه کار خواهد کرد؛ و براساس آن ارزیابی خواهیم کرد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала