ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

برگزاری مراسم نماز جنازه گیلانی در ارگ

© Photo / ارگ برگزاری مراسم نماز جنازه گیلانی در ارگ
برگزاری مراسم نماز جنازه گیلانی در ارگ - اسپوتنیک افغانستان
اسپوتنیک، کابل: مراسم نماز جناز سیداحمد گیلانی رییس‌ پیشین شورای عالی صلح و رهبر حزب محاذ ملی، قبل از ظهر امروز با حضور مقام‌های ارشد دولتی در ارگ ریاست جمهوری افغانستان برگزار شد.

اشرف‌غنی رییس‌جمهور افغانستان، در بیانیه‌ای در این مراسم از آقای گیلانی به عنوان یک شخصیت روحانی و «باتقوا» یاد کرد. آقای غنی گفت: «امروز وداع ما با شخصیتی است که ملت وی را به عنوان مصلح خود می‎پنداشت، شخصیتی که دارای ابعاد مختلف بود و بهترین اوصاف در وی جمع شده بود و از بهترین خصوصیات ملی و اسلامی ما نمایندگی می‎کرد.»

رییس‌جمهور غنی همچنین گفت افزود: «بعد اول زندگی جناب پیر صاحب، طریقت بود و به‏حیث بزرگ طریقت قادریه، همیشه پیام اعتدال، هم‎بستگی امت اسلامی، پیام اتفاق و اتحاد و اوصاف که همه مردم را با هم بیآورد و همه دنیای اسلام را با هم مرتبط سازد، از عراق تا هندوستان و و امریکا و غیره در این سلسله جمع شده بود.»

اشرف‌غنی از امضای موافقت‌نامه صلح میان حکومت و حزب اسلامی به عنوان یکی از دست‌آوردهای مهم آقای گیلانی در زمان کارش به عنوان شورای عالی صلح یاد کرد.

سید حامد گیلانی پسر ارشد سید احمد گیلانی نیز، در این مراسم گفت خانواده‌ی آنان که از نفوذ خوبی برخوردار است، در پهلوی دولت در هر فراز و نشیب قرار خواهد داشت.

جسد سیداحمد گیلانی قرار است امروز در ولسوالی سرخرود ولایت ننگرهار به خاک سپرده شود. آقای گیلانی شام روز شنبه در نتیجه بیماری در شفاخانه‌ای در کابل به عمر هشتاد و چهار سالگی درگذشت. او سال گذشته به عنوان رییس شورای عالی صلح منصوب شد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала