ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

امریکا، انگلیس و دیگر متحدان به حضور پررنگ در افغانستان ادامه خواهند داد

© AFP 2021 / Fabrice Coffriniامریکا، انگلیس و دیگر متحدان به حضور پررنگ در افغانستان ادامه خواهند داد
امریکا، انگلیس و دیگر متحدان به حضور پررنگ در افغانستان ادامه خواهند داد - اسپوتنیک افغانستان
سفیر انگلستان در افغانستان از ادامه حضور پررنگ آمریکا، انگلیس و متحدان آنها در افغانستان خبر داد و بر ادامه ماموریت حمایت قاطع در این کشور تاکید کرد.

 به گزارش سپوتنیک ،دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «دومینیک جرمی» سفیر انگلیس در افغانستان در رابطه با رویکرد دولت جدید آمریکا گفت: نمی‌دانم که رویکرد ترامپ در قبال افغانستان چگونه خواهد بود ولی مطمئن هستم که آمریکا با همراهی انگلیس و مابقی جامعه جهانی بار دیگر  حمایت قاطع خود را از افغانستان علاوه بر سال جاری بلکه برای میان مدت نیز ادامه می‌دهد.

وی افزود: آمریکا و  متحدان دائمی انگلیس قطعا حضور پررنگ و دراز مدتی در افغانستان خواهند داشت.

جرمی با اشاره به تنش‌های اخیر در روابط کابل-اسلام‌آباد گفت که برای انگلیس برقراری روابط بهتر بین پاکستان  و افغانستان یک اولویت اجتناب ناپذیر است.

سفیر انگلیس در کابل بر همکاری و بهبود روابط دو کشور تاکید کرد و این امر را از اولویت‌های حیاتی انگلیس در افغانستان دانست.

دومنینک جرمی اظهار داشت که روند بازگشت پناهجویان افغان به کشورشان از پاکستان باید به صورت داوطلبانه صورت گیرد.

وی افزود که انگلیس توسعه اقتصادی و بهبود وضیعت امنیتی در افغانستان و پاکستان را ملزم به بهبود روابط بین دو کشور می‌داند که به همین دلیل  از اولویت‌های حیاتی محسوب می‌شود.

سفیر انگلیس تاکید کرد که تمام کشورها باید برای مبارزه با تروریسم از دولت افغانستان حمایت کنند نه از هیچ گروه و یا جناح دیگری در افغانستان.

سفارت انگلیس در کابل اعلام کرده بود که مردم افغانستان تاحدودی با توجه به عدم اجرای تعهدات حکومت وحدت ملی مایوس هستند در حالی که صلح نیازمند زمان است. لندن نیز برای ایفای نقش در مذاکرات کابل و طالبان آماده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала