مسکو انتظار دارد تا کابل در چوکات سازمان همکاری‌های شانگهای به مبارزه با تروریزم بپردازد

© Sputnik / SCO Host Photo Agency/Vitaliy Belousovمسکو انتظار دارد تا کابل در چوکات سازمان همکاری‌های شانگهای به مبارزه با تروریزم بپردازد
مسکو انتظار دارد تا کابل در چوکات سازمان همکاری‌های شانگهای به مبارزه با تروریزم بپردازد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مسکو امیدوار است تا کابل در چوکات سازمان همکاری‌های شانگهای به مبارزه عملی و جدی با تروریزم بپردازد- این موضوع طی یک خبرنامه وزارت خارجه روسیه در پیوند با سفر رسمی صلاح الدین ربانی وزیر خارجه افغانستان به مسکو، اعلام شده است.

به گزارش اسپوتنیک، در خبرنامه گفته شده است:"ما حمایت کابل از توسعه روابط با سازمان همکاری‌های شانگهای را تائید می‌کنیم. با توجه به افزایش روزافزون نگرانی درمورد امنیت منطقه، امیدواریم شرکای افغان ما به مبارزه عملی در ساختار ضد تروریزم منطقوی، بپردازد".

در این خبرنامه، مسکو همچنان در رابطه با رشد "فعالیت‌های نظامی و تروریستی مخالفان مسلح" ابراز نگرانی کرده است. "نگرانی خاص درمورد گسترش نفوذ دولت اسلامی (داعش) و تلاش این گروه برای جذب تشکیل های دیگر مسلح مخالف دولت، می‌باشد"- وزارت خارجه روسیه.

  وزارت خارجه روسیه از آمادگی‌اش برای ایجاد یک ساختار همکاری با افغانستان در راستای مبارزه با تروریزم در چوکات سازمان منطقوی، خبر داده است. در خبرنامه آمده است- "هدف اصلی این ساختار آغاز مذاکرات سازنده میان کابل و طالبان خواهد بود. ما امیدوار به پیوستن تمام کشورهای منطقه، به خصوص افغانستان هستیم".

وزارت خارجه روسیه در خبرنامه افزوده است:"ما همکاری‌ها نظامی با کابل را به عنوان زمینه‌های مهم همکاری بررسی میکنیم. این همکاری شامل کمک و تقویت قابلیت مبارزه نیروهای ملی امنیتی افغانستان و همچنان تدریس و آماده‌سازی نیروهای اردو و پولیس افغانستان توسط مراجع ذی‌صلاح روسی، می‌باشد".

انتظار می‌رود روز به تاریخ 7 فبروری روز سه شنبه صلاح الدین ربانی وزیر خارجه افغانستان با سرگئی لاوروف همتای روسی اش، ملاقات داشته باشد. گفته می‌شود در جریان این ملاقات، اوضاع فعلی در افغانستان، مسائل مبارزه با تروریزم و همکاری میان مسکو و کابل در بخش نظامی، مورد بحث قرار خواهند گرفت. 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала