وخامت اوضاع در" ادويئيفكا "را پارلمان اروپا بررسى خواهد كرد

© AP Photo / Max BlackАвдеевке
Авдеевке - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
نماينده اوكراين در اتحاديه اروپا گفته است: كميته امنيت و دفاع پارلمان اروپا روز دوشنبه ٦ فبروری اوضاع منطقه "آدويئيفكا "در دنباس را كه تحت كنترل دولت اوكراين است ، بررسى خواهد كرد.

در اطلاعيه آمده است كه پارلمان اروپا تصميم بر بررسى اوضاع در "آدويئيفكا" به تاريخ ٦ فبروری در نشست كميته امنيت و دفاع اين پارلمان دارد. در اين نشست معاون نخست وزير اوكراين در زمينه مسائل اروپا خانم ايوانا كليمپوش تسينتسادزه نيز شركت خواهد داشت.
قبلا شبه نظاميان و نيروهاى اوكراينى از وخيم تر شدن اوضاع در دنباس خبر داده بودند. دو طرف يكديگر را در افزايش شدت حملات و عبور از مرز در منطقه دانيتسك متهم ميكنند. دولت اوكراين در منطقه "آدويئيفكا" كه تحت كنترل نيروهاى اوكراينى است وضعيت اضطرارى اعلام كرده است. ساكنين اين منطقه در حال حاضر از داشتن آب، گرما و برق محروم هستند. طبق گذارشات سازمان امنيت و همكارى اروپا، اين وضعيت در منطقه "ياسينوواتايا "تحت كنترل شبه نظاميان نيز ديده مى شود.
با اين حال وزارت دفاع اوكراين می گوید "متر به متر و قدم به قدم با داشتن موقعيت ، افراد ما قهرمانانه به جلو رفتند." اما سخنگوى رييس جمهور روسيه گفته است كه اين اعلاميه تاييدى بر اين است كه نيروهای مسلح اوكراين اقدامات تهاجمى را كه نقض توافقات مينسك به حساب مى آيدانجام داده.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала