سوء استفاده شاهزاده های قطری از زمین های فراه

© Photo / دفتر والی فراهفراه، از خطر سقوط تا جشن بازگشت آرامش
فراه، از خطر سقوط تا جشن بازگشت آرامش - اسپوتنیک افغانستان
یکی از اعضای مجلس سنای افغانستان در حالی از سوء استفاده شاهزاده‌های قطر از اراضی ولایت فراه در غرب افغانستان خبر می‌دهد که اداره مستقل اراضی این ولایت 5 هزار جریب زمین را به این کشور اجاره داده است.
قطر در ولایت فراه پارک طبیعی می‌سازد - اسپوتنیک افغانستان
قطر در ولایت فراه پارک طبیعی می‌سازد

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، اداره مستقل اراضی ولایت فراه در غرب افغانستان اعلام کرده، که 5 هزار جریب زمین را به کشور قطر اجاره داده است.

این اداره می‌افزاید: کشور قطر قصد دارد با سرمایه‌گذاری 9 میلیون دالری در این اراضی زیستگاهی را به عنوان یک پارک طبیعی برای پرندگان و حیوانات نایاب ایجاد کند.

اداره مستقل اراضی ولایت فراه می‌گوید: 5 هزار جریب از اراضی ولایت فراه با مشورت دیگر ادارات دولتی افغانستان در اختیار قطر قرار گرفته است.

Шоколад с орехами и изюмом - اسپوتنیک افغانستان
ده باب کشمش خانه در ولایت فراه اعمار می شود

ولی جمعه دین گیانوال عضو مجلس سنا در این باره تأکید کرد: در حال حاضر حساسیت‌هایی میان کشورهای منطقه وجود دارد.

این عضو مجلس سنای افغانستان گفت: 5 هزار جریب از اراضی ولایت فراه در شرایطی به قطر اجاره داده می‌شود که شاهزاده‌های این کشور از اراضی فراه برای رسیدن به اهداف خود سوء استفاده می‌کنند.

یکی از اعضای پارلمان افغانستان نیز با اشاره به حساسیت‌هایی که در مورد کشور قطر وجود دارد گفت، که این کشور از اراضی ولایت فراه برای فعالیت‌های اطلاعاتی بهره می‌برد.

در حالی زمین‌های ولایت فراه به کشور قطر اجاره داده می‌شود که تعداد زیادی از شیوخ قطری برای شکار پرندگان نایاب به این ولایت آمده بودند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала