افزایش چشمگیر افراط گرایی در آلمان

© Photo / Rhein-Neckar Fernsehenافزایش چشمگیر افراط گیرایی در آلمان
افزایش چشمگیر افراط گیرایی  در آلمان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
امنیت ملی آلمان از افزایش چشمگیر عناصر بالقوه ترور در کشورش خبر داده و تاکید کرد که ما دیگر در یک شرایط معمولی زندگی نمی‌کنیم.

امنیت ملی آلمان از افزایش چشمگیر عناصر بالقوه ترور در کشورش خبر داده و تاکید کرد که ما دیگر در یک شرایط معمولی زندگی نمی‌کنیم.
به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل"، به گفته رئیس امنیت داخلی آلمان صحنه های تروریستی اسلام گرای افراطی در آلمان رشد چشمگیری داشته است.
"هانس گئورگ ماسن"، رئیس سازمان امنیت ملی آلمان که که روز چهارشنبه در مقر پولیس اروپایی سخن می گفت تاکید کرد که در حال حاضر حدود 1600 نفر در آلمان از عناصر بالقوه تروریستی هستند، این در حالی است که سال گذشته تعداد این گروه خطرناک حدود 1200 نفر بود.
امنیت ملی آلمان همچنین از افزایش چشمگیر تلفون از طرف مردم که به حملات تروریستی احتمالی اشاره دارد خبر داده و اعلام کرد که ما روزانه شواهد مشخص زیادی را در این ارتباط دریافت می کنیم. هر دو روز همچنین دستگیری هایی در این راستا وجود دارد. با این حال سازمان اطلاعات داخلی آلمان باید مدیریت بحران کرده و نمی تواند همه این موارد را به یک اندازه تحت تعقیب و بررسی قرار دهد.
ماسن همچنین از ساختارهای ترور تغییر یافته سخن گفته و تاکید کرد در حالی که سال های گذشته بخصوص حملات تروریستی از طرف جوخه های ترور و چندین نفر انجام می شد اما در حال حاضر بیشتر این حملات توسط افراد تک شکل می گیرد.
به گفته وی همچنین در فضای مجازی یک جهان موازی ایجاد شده است که در آن افراد افراط گرا شده و تا ارتکاب ترور همراهی و تربیت می شوند.
"ماسن" با توجه به شرایط تهدید خواستار افزایش قدرت و منابع امنیت ملی آلمان شده و گفت: ما باید توجه داشته باشیم که در یک شرایط خاص و دیگر در یک حالت عادی زندگی نمی کنیم.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала