ایجاد سالون کنسرت و سینما در عربستان سعودی

© AP Photo / Hassan Ammarایجاد سالون کنسرت و سینما در عربستان سعودی
ایجاد سالون کنسرت و سینما در عربستان سعودی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
روزنامۀ هافینتگون پست از برگزاری کنسرت های موسیقی در جده خبر داد و تاکید کرد که در اقدامی بی سابقه، هیچ یک از عناصر کمیتۀ امر به معروف و نهی از منکر، جلوی برگزاری این کنسرت ها را نگرفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، به نوشتۀ این روزنامۀ امریکایی، 20 هزار تن از شرکت کنندگان در این کنسرت ها زیر 25 ساله ها بودند که 60 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می دهند.
این روزنامه، شکل گیری چنین فضایی را وامدار چشم انداز محمد بن سلمان ولیعهد عربستان برای سال 2030 دانست و نوشت: بر اساس این چشم انداز، امکانات رفاهی نظیر کنسرت و سینما برای جوانان عربستانی ایجاد می شود تا جوانان سعودی ناچار نشوند برای خوشگذرانی به بحرین یا امارات بروند.
هافینگتون پست، کمیته امر به معروف و نهی از منکر را ناقض آزادی های شخصی جوانان سعودی دانست و تاکید کرد بر خلاف سال های گذشته که دولت تسلیمِ خواسته های این کمیته بود، جوانان سعودی دیگر چیرگی این کمیته بر زندگیشان را نمی پذیرند.
به نوشتۀ این روزنامه، امسال، پس از 40 سال برای نخستین بار دختران و پسران سعودی بدون مزاحمت پولیس امر به معروف و نهی از منکر، توانستند جشن ولنتاین بگیرند.
هافینتگون پست در عین حال یادآور شد که این آزادی ها، هنوز نتوانسته است آزادی هایی واقعی تر مانند آزادی سفر و دستمزد برابر با مردان و حق رانندگی را برای زنان عربستان به ارمغان بیاورد.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала