وزیر خارجه مکزیکو از سیاست های ضد مهاجرت ترامپ انتقاد کرد

© Fotolia / Javarmanوزیر خارجه مکزیکو از سیاست های ضد مهاجرت ترامپ انتقاد کرد
وزیر خارجه مکزیکو از سیاست های ضد مهاجرت ترامپ انتقاد کرد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزیران خارجه و امنیت داخلی امریکا، در سفر به مکزیکو با مقام‌های این کشور در بارۀ مهاجرت و آیندۀ روابط دو کشور گفت‌وگو کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل طلوع نیوز، وزیر امور خارجه مکزیکو می‎گوید که این کشور از سیاست‌های ایالات متحده آزرده شده است.

این مقام مکزیکویی در دیدار با همتای امریکایی اش، از سیاست‌های ضد مهاجرت اداره دونالد ترمپ انتقاد می‌کند و آن‌ها را آزار دهنده می‌گوید.

در همین حال، مقام های امریکایی با وجود تاکید بر سیاست ضد مهاجرت امریکا، می گویند که مهاجران به گونه گروهی از امریکا اخراج نخواهند شد. 

موضوع مهاجرت، روابط امریکا و مکزیکو را به بدترین حالت در سال های اخیر رسانیده است.

وزیران خارجه و امنیت داخلی امریکا، در سفر به مکزیکو با مقام‌های این کشور در بارۀ مهاجرت و آیندۀ روابط دو کشور گفت‌وگو کردند.

اما به نظر می رسد که افق روابط دو کشور چندان روشن نیست. 

لوئیس ویدیگارای، وزیر خارجه مکزیکو، گفت: «این دیدار در حالی انجام می شود که روابط مکزیکو و امریکا بسیار پیچیده است. روشن است که مکزیکویی ها از سیاست هایی که می تواند به منافع ملی مکزیکو نیز برای مکزیکویی ها بیرون از این کشور زیان بار باشند نگران استند و آزار دیده اند.»

رکس تیلرسن، وزیر خارجه امریکا، گفت: «ما همکاری های امریکا و مکزیکو را برای کاهش مهاجرت های غیرقانونی با امن ساختن مرزهای جنوبی مان با مکزیکو و با همکاری های گواتیمالا، اندوراس و السلوادور بسیار مهم می دانیم.»

هرچند، دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده گفته است که اخراج مهاجران غیرقانونی از این کشور یک عملیات نظامی است؛ اما مقام های دیگر امریکایی این گفته ها را رد می کنند. 

جان کیلی، وزیر امنیت داخلی امریکا، گفت: «تکرار می کنم که هیچ اخراج گروهی وجود نخواهد داشت. تمامی کارهای وزارت امنیت داخلی، قانونی و بربنیاد حقوق بشر در نظام عدلی ایالات متحده خواهد بود.»

اوسوریو چونگ، وزیر داخله مکزیکو، گفت: «ما مخالفت مان را با سیاست های تازه وزارت داخله امریکا که بر کشور و هم وطنان ما اثر مستقیم دارند ابراز کرده ایم. ما از افزایش اخراج مهاجران و امکان اخراج مهاجران دیگر به مکزیکو نگران استیم.»

مقام های امریکایی و مکزیکویی در این نشست، در بارۀ دیواری که دونالد ترمپ قصد دارد در مرز با مکزیکو بسازد سخن نگفتند    

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала