در نزدیکی مرز افغانستان پنج سرباز ارتش پاکستان کشته شدند

© AP Photo / B.K. Bangashپاکستان
پاکستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
روابط عمومی ارتش پاکستان صبح دوشنبه اعلام کرد پنج نفر از سربازان این کشور بر اثر حمله شبه نظامیان در منطقه قبایلی 'مُهمند ایجنسی' در نزدیک مرز افغانستان کشته شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، در این بیانیه آمده است که نیروهای پاکستان نیز در مقابل پاسخ محکمی به این حمله دادند.
این درگیری در شرایطی رخ داده است که روابط میان پاکستان وافغانستان بعد از حملات تروریستی هفته های گذشته در پاکستان، همچنان متشنج است و پاکستان ضمن متهم کردن افغانستان به  اینکه گروه های تروریستی و شبه نظامی، پناهگاه های امن در این کشور دارند و حملات خود علیه پاکستان را در خاک افغانستان طراحی می کنند، همچنان گذرگاه های مرزی اصلی خود با افغانستان(گذرگاه مرزی چمن و تورخم) را بسته نگاه داشته است.

Пакистанская ракета, способная нести ядерную боеголовку - اسپوتنیک افغانستان
پاکستان توپخانه هایش را در مرز با افغانستان جابجا کرد

با وجود درخواست های مکرر دولت و ارتش افغانستان از پاکستان برای بازگشایی این گذرگاه های مرزی، پاکستان هنوز اقدامی انجام نداده است.
این گذرگاه های مرزی حدود سه هفته پیش و بعد از حمله تروریستی مرگبار به زیارتگاهی در جنوب ایالت سند پاکستان که حدود 80 کشته برجای گذاشت، مسدود شد.
افغانستان طی روزهای گذشته دست کم دو بار سفیر پاکستان در کابل را احضار کرده و مراتب نارضایتی خود را از مسدود ماندن مرزها و بسته شدن راه تجارت میان دو کشور اعلام کرده است.
از سوی دیگر افغانستان بر این باور است که پاکستان با مسدود کردن مرزها، راه را بر آن دسته از مهاجران افغانستان که قصد بازگشتن از پاکستان به کشورشان را دارند، بسته است.
عمر زاخیلوال سفیر افغانستان در پاکستان روز گذشته اعلام کرد اگر پاکستان مرزها را بازگشایی نکند، افغانستان چاره ای جز استفاده از بالگرد برای بازگرداندن اتباع خود که پشت دروازه های مرزی پاکستان سرگردان شده اند، نخواهد داشت.
مرزهای چمن و تورخم از پرتردد ترین نقاط میان پاکستان و افغانستان است و همه روزه تعداد زیادی از کامیون ها و مردم به ویژه از مردم افغانستان برای تجارت و یا استفاده از امکانات درمانی در پاکستان، از این گذرگاه های مرزی تردد می کنند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала