شرکت وزارت معادن افغانستان در نمایشگاه بین الملل کانادا

© Fotolia / lantapixشرکت وزارت معادن افغانستان در نمایشگاه بین الملل کانادا
شرکت وزارت معادن افغانستان در نمایشگاه بین الملل کانادا - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزارت معادن و پترولیم، وزارت تجارت و صنایع و سفارت افغانستان در اوتاوا سکتور استخراج معادن افغانستان را در گردهمایي پیشتاز جهانی و محل تبادل تجربه برای سرمایه گذاران پیرامون تفحصات و استخراج معدن بنام PDAC معرفی کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، در نمایشگاه تجارتی فوق الذکر بیش از 900 نمایش دهندۀ سکتور استخراج معادن مختلف سهم می گیرند. بیش از 22000 بازدیدکننده از 125 کشور جهان در این نمایشگاه اشتراک کردند.

در جریان نمایشگاه مذکور، علاقمندی ها و نگرانی های دست اندرکاران و بازیگران این صنعت از جانب نمایندگان حکومتی، سازمانهای بین المللی و اعضای شرکت های خصوصی شناسایی و مورد بحث قرار گرفت.

اشتراک کنندگان این گردهمایی مطالب تازه ای را درباره استخراج معدن که از جانب کارشناسان این صنعت به نمایش گذاشته شده بود، آموختند.

دورنمای جهانی ارزش فلزات قیمتی یا مس، حکومتداری و شفافیت در سکتور استخراج معادن، ضرورت رعایت نورم های سازمان بین المللی شفافیت صنایع استخراجی (EITI) و اندیشه ها دربارۀ چگونگی بهبود همکاری مفید میان دست اندرکاران صنعت استخراج معادن و جوامع محلی در این گردهمایی مورد بحث قرارگرفت.

افغانستان از سال 2010 عضویت این سازمان را مطالبه نموده است.

برنامۀ «تشویق حکومتداری خوب در سکتور استخراج افغانستان» که از جانب وزارت همکاری اقتصادی و توسعه دولت فدرال آلمان (BMZ) تمویل می شود، از وزارت معادن و پترولیم حمایت استرایژیک می کند، ریاست های سکتوری آن را مطابق به معیارهای حکومتداری خوب تقویت می بخشد و از ادارۀ ابتکار شفافیت صنایع استخراج معادن افغانستان(AEITI) حمایت می کند.لذا این برنامه به استراتژی انکشاف ملی افغانستان (ANDS) و برنامۀ عالی ملی صنایع استخراجی (NEIEP) و نیز چارچوب صلح و توسعه ملی افغانستان (ANPDF) یاری می رساند.    

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала