ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

اسرائیل: روسیه توان نظامی ایران در سوریه را کم کند

© Photo / PixabayThe flag of Israel
The flag of Israel - اسپوتنیک افغانستان
چاگای زوریل سرپرست وزارت اطلاعات اسرائیل اعلام کرد روسیه و دیگر قدرت‌های جهانی باید مانع افزایش قدرت نظامی ایران در سوریه شود زیرا تهدیدی برای منطقه خواهد بود.
ارتش اسرائیل ازدست دادن طیاره بدون سر نشین در سوریه را تایید کرد - اسپوتنیک افغانستان
ارتش اسرائیل ازدست دادن طیاره بدون سر نشین در سوریه را تایید کرد

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، زوریل در مصاحبه با خبرگزاری «رویترز» ضمن ادعای اینکه ایران هزاران نیروی نظامی در سوریه دارد، گفت:- "هم‌اکنون که ما داریم صحبت می‌کنیم، روابط ایران و سوریه محکم‌تر از پیش می‌شود. ایران مشغول تدوین توافقاتی با سوریه در حوزه‌های مختلف از جمله اقتصادی است تا جای پایش در این کشور مانند پایگاه‌های زمینی و دریایی‌اش را محکم‌تر کند".

وی با لحنی درخواست‌آمیز گفت:- "نیاز است روسیه و دیگر قدرت‌ها برای جلوگیری از این تهدید که ایران در سوریه پایگاه نظامی زمینی و دریایی داشته باشد، همکاری کنند".

این مقام امنیتی اسرائیل با بیان اینکه بحران سوریه توازن را در برخی بخش‌های منطقه برهم زده و باید تغییرات باید مهار شده و به عقب بازگردانده شود، مدعی شد:- "وقتی به ایران می‌رسیم، روسیه و امریکا و دیگر قدرت‌ها باید درک کنند که (نفوذ روبه افزایش ایران در سوریه) منبع ثابت اختلافات است".

زوریل همچنین افزود:- "ما روسیه را یک دشمن نمی‌دانیم و گمان نمی‌کنیم که آنها نیز ما را به چشم دشمن ببینند. ما باید تصمیم بگیریم که در سوریه چه چیزی را می‌خواهیم و چه نمی‌خواهیم. تهدید استراتژیک کنونی این است که چه چیزی در سوریه اتفاق می‌افتد".

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала