ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

اختلاف میان حکمتیار و ارغندیوال در رهبری حزب اسلامی

© svoboda.orgاختلاف میان حکمتیار و ارغندیوال در رهبری حزب اسلامی
اختلاف میان حکمتیار و ارغندیوال در رهبری حزب اسلامی - اسپوتنیک افغانستان
عبدالهادی ارغندیوال، رییس حزب اسلامی گفته است :"وقتی که اقای حکمتیار تشریف اوردن ما مسایل درون حزبی داریم مسایل کشوری و بیرونی از کشوری داریم انشالله که به تفاهم خواهیم رسید.

به گزارش طلوع نیوز، یک مقام ارشد حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار امروز (سه شنبه ۸ حمل) در کابل ادعای موجودیت شاخه‌های گونه‌گون این حزب را غیرمعقول خواند و تاکید کرد که چنین ادعاها و شایعه پراگنی‌ها از سوی رقیبان طرح ریزی می‌شود.
اما وزارت عدلیه افغانستان می‌گوید که حزب اسلامی عبدالهادی ارغندیوال به گونه رسمی در این وزارت ثبت است، در حالی که یک نمایندۀ با صلاحیت این حزب می‌گوید که حزب اسلامی حکمتیار شهرت پنجاه ساله دارد و نیاز به مسایل فنی ندارد.
پس از توافق میان گلبدین‌حکمتیار و حکومت اکنون اختلاف ها در باره رهبری این حزب بالا گرفته اند.
در وزارت عدلیه حزب اسلامی به رهبری عبدالهادی ارغندیوال ثبت است، این حزب دوازده سال پیش ثبت شد و فعالیت های سیاسی دارد.
اما حزب اسلامی گلبدین حکمتیار که بیشتر فعالیت های نظامی داشته است گلبدین حکمتیار را یگانه رهبر حزب اسلامی می داند.
امین کریم، نمایندۀ با صلاحیت حزب اسلامی گفته است:"حزب اسلامی با سابقۀ پنجاه ساله شهرت دارد، حزب اسلامی ضرورت به مسایل تخنیکی ندارد اطمینان می دهم که حزب واحد است با رهبری واحد به رهبری امیر حکمتیار صاحب."
اکنون از اختلاف ها میان این دو شاخه در باره نام این حزب درز کرده اند، اکنون در وزارت عدلیه تنها یک حزب اسلامی ثبت است.
وزیر عدلیه عبدالبصر انور گفته است:"نزد ما حزب اسلامی به گونه رسمی ثبت است و جواز فعالیت دارد. این حزب به ریاست عبدالهادی ارغندیوال یک بار در سال ۱۳۸۴ ثبت شد و دوباره هم با داشتن ده هزار عضو در وزارت ثبت است."
با آن که حکومت وحدت ملی با حزب اسلامی حکمتیار به عنوان یک حزب سیاسی توافق نامه صلح را امضا کرده است، عبدالهادی ارغندیوال می گوید که با آقای حکمیتار در این باره تفاهم خواهند کرد.
عبدالهادی ارغندیوال، رییس حزب اسلامی گفته است:"وقتی که اقای حکمتیار تشریف اوردن ما مسایل درون حزبی داریم مسایل کشوری و بیرونی از کشوری داریم انشالله که به تفاهم خواهیم رسید."
حکومت در حدود شش ماه پیش توافق نامه صلح را با حزب اسلامی گلبدین حکمتیار امضا کرد، پس ازان حکومت هشت کمیته رابرای اجرایی شدن توافق نامۀ صلح با حکمتیار ایجاد کرد اما تا کنون این توافق نامه عملی نشده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала