رئیس مجلس نمایندگان: رئیس جمهور باید وزرای جدید معرفی کند

© AP Photo / Rahmat Gulرئیس مجلس نمایندگان: رئیس جمهور باید وزرای جدید معرفی کند
رئیس مجلس نمایندگان: رئیس جمهور باید وزرای جدید معرفی کند - اسپوتنیک افغانستان
مجلس نمایندگان باردیگر از حکومت می‌خواهد تا به سرپرستی وزرای سلب‌صلاحیت‌شده پایان دهد و نامزد وزرای جدید را برای کسب رای اعتماد به مجلس به معرفی بگیرد.

به‌گزارش اسپوتنیک به نقل خبرگزاری آوا، عبدالرووف ابراهیمی، رئیس مجلس نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس با انتقاد از ادامه کار سرپرست وزرا گفت که ادامه کار سرپرستان مشکلات زیادی را به بار آورده است. 
آقای ابراهیمی افزود که در کنار سایر مشکلات، سرپرست وزرا با اعضای پارلمان عقده‌مندانه برخورد می‌کنند. 
رئیس مجلس نمایندگان بار دیگر از رئیس جمهور خواست تا افراد جدید را به مجلس معرفی کند و در راستای قانمندسازی کابینه اقدام بردارد. 
مجلس نمایندگان در یک اقدام کم‌سابقه سال گذشته هفت تن از وزرا را به دلیل عدم مصرف بودجه انکشافی سلب صلاحیت کردند، باگذشت شش ماه هنوز حکومت افراد جدید را معرفی نکرده است. 
شماری از نمایندگان می‌گویند که سرپرست وزرا اکنون هیچ‎گونه مسوولیتی را نمی‌پذیرد و به مشکلات مردم رسیدگی نمی‌کنند. 
علی اخلاقی، عضو ملجس نمایندگان گفت: ما مجبور هستیم مشکلات موکلان خود را حل کنیم، اما سرپرستان هیچ‌گونه مسوولیتی را به عهده نمی‌گیرند و نه هم به جلسات کمیسیون‌ها حاضر می‌شوند. 
آقای اخلاقی از رئیس مجلس نمایندگان خواست این موضوع را به گونه جدی با رئیس جمهور مطرح کند تا افراد جدید را معرفی کند؛ در غیر آن، مجلس تصمیم بگیرد که امضای این سرپرستان دیگر قابل اعتبار نیست. 
اینکه چه زمانی نامزد وزرا به مجلس می‌شود خواستیم دیدگاه ریاست جمهوری را داشته باشیم اما سخنگوی رئیس جمهور باآنکه وعده سپرد نیم ساعت دیگرصحبت می‌کند به تماس‌های بعدی ما پاسخ نداد. 
براساس قانون سرپرستی، یک وزارت نباید بیشتر از دو ماه توسط سرپرست اداره شود؛ اما ده وزارت خانه حکومت نزدیک بیش از شش ماه می‌شود که خلاف قانون توسط سرپرست وزرا اداره می‌شوند. 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала