ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

در امریکا گرسنگی و بی خانمانی به طور بی پیشینه ای افزایش یافته است

© Photo / PixabayHomelessness, poverty
Homelessness, poverty - اسپوتنیک افغانستان
نتایج نظرسنجی‌ها نشان داده است بی‌خانمانی و گرسنگی مهم‌ترین دغدغه این روزهای مردم کشور امریکاست که هر قشری با هر سطح از درآمدی با آن درگیر است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، بر اساس نظرسنجی‌ که مؤسسه «گالوپ» به تازگی انجام داده، آمار گرسنگی و بی‌خانمانی در‌ امریکا با افزایش بی‌سابقه‌ای در طول دو سال اخیر رو به رو بوده و همین موضوع موجب معضلات و مشکلات اجتماعی بسیاری شده که به راحتی می‌توان گفت زندگی بیش از نیمی از مردم امریکا در خطر است. 

Кандидат в президенты США Хиллари Клинтон в самолете - اسپوتنیک افغانستان
کارشناس امریکایی: طبقه حاکم خواستار پیروزی کلینتون است

نتایج نظرسنجی‌ها نشان داده است، نگرانی از مشکلات تغذیه‌ای و مسکن مهم‌ترین دغدغه قشر کم درآمد امریکاست.

حداقل تغذیه و حداقل مسکن، دغدغه شبانه روزی افرادیست که ساعات زیادی از روز را کار می‌کنند و بعضاً تحصیل کرده هم هستند، ولی شرایط حاکم اقتصادی و موج شدید بیکاری موجب شده این دسته هم جزء کم درآمدها محسوب شوند. 

بر اساس نظر سنجی «گالوپ»، 67 درصد از قشر کم درآمد امریکا نگران مسئله خوراک و مسکن خود هستند. این در حالیست که مشکل گرسنگی و بی‌خانمانی از سال 2011 تاکنون 51 درصد افزایش داشته است. 

این آمار نسبت به همه افراد جامعه امریکا به 47 درصد می‌رسد، از تمام کسانی‌که در کشور امریکا زندگی می‌کنند، حدود نیمی از‌ آنها تعذیه و مسکن را مهم‌ترین معضل خود می‌دانند و همین موجب شده است با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم کنند. در سال 2004 آمار این افراد 35 درصد بوده است. 

بعد از مسئله بی‌خانمانی و گرسنگی، مهم‌ترین دغدغه قشر کم درآمد امریکا بهداشت ضعیف و نبود امکانات بهداشتی است. 

مردم امریکا با هر سطح از درآمد، بیش از همه چیز راجع به بی‌خانمانی و گرسنگی ابراز نگرانی می‌کنند و این به شرایط بی‌ثبات اقتصادی مربوط می‌شود. 

موسسه «گالوپ» از معتبرترین موسسات نظرسنجی در جهان است که آشنایی با مراحلی که برای انجام نظرسنجی در این موسسه انجام می شود، حائز اهمیت است.

جورج هاوس گالوپ یکی از متخصصین استفاده از روش‌های آماری در مطالعه افکار و عقاید عمومی، در 27 دسمبر 1935م مؤسسه استخراج عمومی را بنیاد نهاد که به نام خود وی گالوپ خوانده می‌شود. مخارج این مؤسسه از حق اشتراک مؤسسات تبلیغاتی و تولیدی در ایالات متحده امریکا تأمین می‌شود. بسیاری از کشورهای جهان در مواردی گوناگون، جهت اطلاع از افکار عمومی به این مؤسسه مراجعه می‌کنند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала