150 پزشک جراح برای اولین بار پیوند سر انسان را انجام می دهند (ویدئو)

© Fotolia / Kot63150 پزشک جراح برای اولین بار پیوند سر انسان را انجام می دهند (ویدئو)
150 پزشک جراح برای اولین بار پیوند سر انسان را انجام می دهند (ویدئو) - اسپوتنیک افغانستان
در یکی از جنجالی‌ترین موارد اعلام شده احتمالا اولین پیوند سر انسان در دسامبر 2017 انجام می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  The Merkle، در یکی از جنجالی‌ترین موارد اعلام شده احتمالا اولین پیوند سر انسان در دسامبر 2017 انجام می‌شود. دکتر سرجو کاناورو جراح ایتالیایی که قرار است این عمل را انجام دهد، او قبلن هم اعلام کرده بود که در حدود 30 سال می شود که چنین ایده را داشته و برنامه ریزی کرده و او حتی داوطلب هم پیدا کرده که چنین ریسک و خطر را بپذیرد. اولین بیمار و داوطلب دکتر سرجو کاناورو مرد روسی به نام والری اسپریدانوف، داوطلب این عمل جراحی جنجالی است، که وی دچار درد و رنج ژنیتیکی شدید از شکل آتروفی عضلانی می باشد.

این جراحی ممکن است 36 ساعت طول بکشد. 150 جراح در آن حضور خواهند داشت. بدن اهداکننده مرده در ابتدا منجمد می شود اما در عین حال گردش خون وی ادامه خواهد داشت.

 در این جراحی سر فردی که دچار مرگ مغزی شده اما بدنش سالم است با سر فردی دیگر که دچار ضایعه نخاعی یا بیماری های تخریب کننده عضلات و اعصاب است جابجا می شود. برای این جراحی بدن فرد دهنده و گیرنده سر در ابتدای جراحی سرد می شود تا مدت زمانی که سلول ها می توانند کمبود اکسیژن را تحمل کنند افزایش یابد. 

سپس بافتهای گردن جدا می شوند و رگهای بزرگ با لوله هایی ظریف به هم متصل می شوند.

بعد نخاع فرد دهنده پیوند را قطع کرده و سر او را روی بدن فرد گیرنده قرار می دهند، سپس نخاع با ماده ای به نام پلی اتیلن گلایکول که مثل چسب عمل می‌کند به نخاع بدن جدید متصل می‌شود. سپس فرد حدود چهار هفته در اغمای مصنوعی فرو خواهد رفت تا در مدتی که بافتها ترمیم می‌شوند تکان نخورد. در این مدت اعصاب و نخاع با شوک های الکتریکی خفیف تحریک می شوند تا پیوندها و ارتباطات آنها بین سر و بدن جدید محکم شود. 

اما برای اینکه بدن، سر پیوند شده را پس نزند باید فرد تحت درمان با داروهای قوی سرکوب کننده سیستم ایمنی قرار داشته باشد. دکتر کاناورو معتقد است فرد بعد از به هوش آمدن قادر است سر خود را تکان دهد و صورتش را حس کند، با صدای قبلی صحبت کند و در عرض یک سال قادر به راه رفتن خواهد بود.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала