مغز انسان توسط ارتش امریکا هک می شود

© Fotolia / Andrea Dantiمغز انسان توسط ارتش امریکا هک می شود
مغز انسان توسط ارتش امریکا هک می شود - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
ارتش ایالات متحده امریکا اعلام کرده است که قصد دارد مغز انسان را هک کند،هدف از این پروژه ، فراگیری سریعتر زبان دوم برای بهره برداری از ظرفیت های بیشتر نظامیان و جاسوسان است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، پایگاه اینترنتی ساینس آلرت اطلاع داده است که؛ سازمان پروژه های تحقیقاتی پیشرفته بخش دفاعی (DARPA) امریکا بودجه ای بیش از حدود 50 میلیون دالر را در اختیار هشت گروه تحقیقاتی قرار داده است تا بررسی نمایند که از چه طریق تحریک الکتریکی سیستم عصبی می تواند به تسهیل فراگیری کمک کند.

این برنامه چهار ساله بوده و 'آموزش هدفمند انعطاف پذیری' (TNT) نام دارد، که هدف آن شناسایی روش های بی خطر و مطلوب تحریک عصبی است که بتواند 'انعطاف پذیری سیناپتیکی' (synaptic plasticity)- یعنی توانایی سیناپس ها برای تقویت کردن و یا تضعیف کردن- را فعال سازد و با انجام این کار ، یادگیری نحوه انجام کارهای جدید و به خاطر سپاری انها محقق شود.

محققان این سازمان امیدوارند که با ارائه پالس های الکتریکی به سیستم عصبی، بتوانند نحوه آزادسازی برخی مواد شیمیایی مهم را برای تنظیم ارتباطات عصبی در مغز که بر انعطاف پذیری سیناپتیکی تاثیر دارند، دریابند.

محققان هشت گروهی که در این برنامه شرکت دارند، با انجام یک سری آزمایش روی داوطلبان انسانی و نیز حیوانات، نحوه تاثیر اعصاب مختلف را بر چشم اندازهای فراگیری بررسی می کنند.

گروهی از محققان دانشگاه ایالتی آریزونا سرگرم بررسی نحوه تاثیرگذاری تحریک عصبی بر نظارت، شناسایی و مهارت های تیراندازی هستند و محققان دانشگاه جان هاپکینز این اثرات را بر فراگیری زبان بررسی می کنند.

 

محققان دانشگاه فلوریدا نیز نحوه تاثیرگذاری تحریک عصب 'واگ' که مغز و روده را به هم متصل می کند، بر درک ، تصمیم گیری و ناوبری فضایی انسان مطالعه خواهند کرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала