ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

جنرال رازق نظامیان پاکستان را از استفاده گزینه نظامی در برابر این کشور هشدار داد

دومین نشست نظامیان افغان و پاکستانی برای حل تنش‎ها میان مرزبانان دو کشور، امروز در سپین‎بولدک برگزار شد

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، جنرال عبدالرازق فرمانده پولیس کندهار، در دومین نشست با نظامیان پاکستان، به آنان هشدار داده‎است که اگر گفت‎‎وگو‎ها نتیجه‎ای در پی نداشته باشد، مرزبانان افغان ناگزیر خواهند بود که از گزینه‎ی نظامی کار بگیرند.

دومین نشست نظامیان افغان و پاکستان، روز یک‎شنبه (۱۷ ثور) در نقطه‎ی صفری میان دو کشور در سپین‎بولدک، برگزار شد.

دراین نشست، نظامیان افغان و پاکستانی به توافق رسیده‎اند که یک هیئت فنی متشکل از نمایندگان دو طرف، بررسی کند که آیا منطقه‎ی لقمان، مربوط پاکستان می‎شود یا افغانستان.

این هیئت مکلف است تا در جریان یک هفته، نتایج بررسی‎‎هایش را اعلام کند.

جنرال فرید احمدی که ریاست هئیت افغانستان را به عهده دارد، به طلوع نیوز گفته است: "هدف آمدن ما این‎است که آتش بس اعلان شود و در هر دو سو، مردم ملکی به خانه‎هایشان برگردند، هم‎چنان مشکل از راه گفت‎‌وگو حل شود".

از سویی دیگر، فرمانده پولیس کندهار می گوید که نظامیان پاکستان، کار سر شماری را تا پایان بررسی کمیسیون مشترک دو کشور، باید متوقف سازند.

جنرال عبدالرازق ، هشدار می‎دهد که اگر نظامیان پاکستان به سرشماری در روستای لقمان، ادامه بدهند در برابر آنان ازگزینه‎ی نظامی کار گرفته خواهد شد.

وی دراین باره گفت: "اگر پاکستان خلاف فیصله عمل کند، ما هم مجبوریم عکس العمل نشان دهیم اما خواهش ما این‎‎است که مشکل از راه گفت‌وگو حل شود".

درهمین‏حال، باشنده‏گان سپین بولدک می‎گویند که بسته شدن گذرگاه‎ی مرزی سپین بولدک، آنان را با مشکلات زیادی روبرو کرده است.

درگیری میان نیروهای مرزی افغان و نظامیان پاکستان، روز جمعه پس از آن آغاز شد که به گفته‎ی پولیس کندهار، نظامیان پاکستانی از بهر راه‎اندازی سرشماری، داخل خاک افغانستان شدند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала