نخستین سفر خارجی ترامپ و جلب اعتماد متحدان قدیمی

© AP Photo / Jim Coleنخستین سفر خارجی ترامپ و جلب اعتماد متحدان قدیمی
نخستین سفر خارجی ترامپ و جلب اعتماد متحدان قدیمی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
کسانی که از برنامه سفر دونالد ترامپ با خبر هستند، تاکید کردند هدف از این نخستین سفر خارجی او که از عربستان آغاز می شود، اعلام «دوران جدید» در سیاست خارجه آمریکا است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه رای الیوم، کسانی که از برنامه نخستین سفر خارجی  دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا با خبر هستند، تاکید کردند هدف از این سفر که از عربستان آغاز می شود و سرزمین های اشغالی فلسطین و بروکسل و سیسیل را نیز شامل می شود، اعلام «دوران جدید» در سیاست خارجه امریکا است.

معاونان دونالد ترامپ تاکید کردند، نخستین سفر خارجی او «نمایش سمبلیک اراده» در برابر متحدان نزدیک امریکا است که امیدوارند ترامپ تلاش های آنان برای مقابله با افراط گرایی و تعصب در جهان را احیا کند.

یک منبع مسئول که در برنامه ریزی سفر ترامپ به عربستان به عنوان ایستگاه اول سفر خارجی او شرکت دارد گفت، هدف از این سفر خنثی کردن وجهه ضد اسلامی ترامپ است زیرا برخی اقدامات او موجب نارضایتی و خشم جهان اسلام شد که نمونه آن صدور دستور ممنوعیت ورود شهروندان  هفت کشور اسلامی به آمریکا بود.

همچنین منابع آگاه از سفر ترامپ اعلام کردند، وی امیدوار است در نخستین سفر خارجی خود اعتماد را به متحدان دیرینه آمریکا بازگرداند، زیرا دولت ترامپ مدعی است دولت باراک اوباما متحدان قدیمی آمریکا را نادیده گرفت که منظور همان توافق هسته ای با ایران و نیز خودداری اوباما از سفر به فلسطین اشغالی در اولین سفر منطقه ای در سال 2009 است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала