ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

پاکسازی شاهره کندز-تخار از وجود اشرار طالبان

© Sputnik / Zafarsha Rouyeeپاکسازی شاهره کندز-تخار از وجود اشرار طالبان
پاکسازی شاهره کندز-تخار از وجود اشرار طالبان - اسپوتنیک افغانستان
پس ازهشت روز درگیری در مسیر شاهراه کندز-تخار، پولیس زون شمال شرق می‎گوید که این مسیر امروز از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی از وجود مخالفان پاکسازی شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، پولیس زون شمال شرق کشور امروز جمعه (۲۲ ثور) در یک خبرنامه گفت که مسیر شاهراه کندز- تخار، صبح امروز در عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی کشور از وجود طالبان پاکسازی شده‎است.

محفوظ ‎الله اکبری، سخن‎گوی پولیس زون شمال شرق، در این خبرنامه می‌گوید: «مسیرشاهراه کندز-خان‎آباد، که ازچندی بدینسو زیر تهدید مخالفان مسلح دولت قرار داشت و چندین پوستۀ امنیتی در آن مسیر در محاصرۀ دشمن بودند، صبح امروز نیروهای مشترک امنیتی و دفاعی افغان، مؤفق شدند که این مسیر را دوباره از وجود طالبان مسلح، بگونۀ کامل پاکسازی کنند.»

او در این خبرنامه همچنان گفت که غیرنظامیان به دلیل وجود ماین‌های کنار جاده که از سوی طالبان جاسازی شده اند، هنوز اجازۀ رفت‌وآمد به این شاهراه برای شان داده نشده است.

به گفتۀ او، این شاهراه تا شام امروز جمعه به روی رفت‌وآمد باز خواهد شد.  

در ادامۀ این خبرنامه آمده است: «پوسته‎‌های امنیتی خواجه و کته‎خیل، از محاصره دشمن بیرون شده‎اند و نیروهای عملیاتی ساعت ۱۲:۴۵ پس از چاشت، از هر دو استقامت (کندز و تخار) باهم وصل شدند.»

آقای اکبری افزوده‎است که پوسته‎های امنیتی در این مسیر نیز تقویه و تجهیز شدند.

سخن‎گوی پولیس زون شمال شرق، تصریح کرده‎است که در نتیجه‎ی این عملیات شش مخالف مسلح دولت کشته و چهارتن دیگر آنان زخمی شده‎اند.

درهمین حال، ریاست امنیت ملی کندز می‎گوید که دریک عملیات هوایی در ولسوالی قلعه‎زال، احمد شاه، یک فرماندۀ نظامی طالبان همراه  با ۱۱ تن دیگر از اعضای این گروه، کشته شدند.

ازسویی‎دیگر، منابع در این ریاست می افزایند که دریک عملیات جداگانه در ولسوالی خان آباد این ولایت، بلال، یک فرماندۀ دیگر طالبان با ۳۰ تن از زیردستان‎اش دراین ولسوالی نیز کشته شدند.    

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала