ویروس کمپیوتری "باج‌گیر" به روسیه رسید

© Flickr / Yuri Samoilovویروس کمپیوتری "باج‌گیر" به روسیه رسید
ویروس کمپیوتری باج‌گیر به روسیه رسید - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
در نتیجه یک حمله سایبری بزرگ با استفاده از "ویروس باج‌گیر"، کمپیوترها در سراسر اروپا و آسیا آلوده شده اند، که سرویس وزارت داخله روسیه نیز آماج قرار گرفته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بی‌بی‌سی، وزارت داخله روسیه تائید کرده است که اداره تکنالوژی معلوماتی، روابط و دفاعی این وزارت حمله را ثبت کرده است.

ایرینا وولک سخنگوی وزارت داخله فدراسیون روسیه گفت: "در اثر اقدام به موقع تنها حدود یک هزار کمپیوتر که کمتر از یک درصد از مجموع کمپیوتر‌های این وزارت است، آلوده شده اند".

بر اساس گزارشات رسانه‌ها، در نتیجه این حمله کمپیوترهای متصل به شبکه داخلی کمیته تحقیقاتی فدراسیون روسیه نیز آلوده شده اند، اما مسئولین کمیته تحقیقاتی فدراسیون روسیه این خبر را رد کرده اند.

متخصصین گروه امنیت سایبری MalwareHunterTeam خبر داده اند که در نتیجه این حملات بیشتر از همه، به سرویس‌های اطلاعاتی روسیه و تایوان آسیب رسیده است. همچنان کمپیوترهای کشورهای دیگر چون: بریتانیا، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، پرتگال، ترکیه، اوکراین، قراقستان، اندونیزیا، ویتنام، جاپان و فیلیپین نیز مورد حمله قرار گرفته اند.

هکرها با استفاده از این برنامه صفحه کمپیوتر را مسدود می‌کنند و در بدل بازگشایی آن خواستار پرداخت بیت‌کوین (پول بی‌پشتوانه) می‌شوند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала