ارسال نخستین محموله تسلیحاتی امریکا برای کردهای سوری

© AFP 2022 / AHMAD AL-RUBAYEAmerican military trainer shows an Iraqi soldier how to use a collimator to calibrate the gun barrel of an Abrams tank during a training session at the Taji base complex, which hosts Iraqi and US troops
American military trainer shows an Iraqi soldier how to use a collimator to calibrate the gun barrel of an Abrams tank during a training session at the Taji base complex, which hosts Iraqi and US troops - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
نخستین محموله از تسلیحات امریکا روز شنبه برای شبه نظامیان کرد سوری موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه ارسال شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا به استناد از تارنمای روزنامه 'ینی شفق'، گزارش های منابع مطلع محلی در ترکیه حاکی از آن است که روز شنبه اولین محموله از تسلیحات امریکا به گروه های شبه نظامی کرد فرستاده شده است. این محموله که شامل توپخانه زرهی و خودروهای زرهی است برای گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه در الطبقه واقع در استان رقه فرستاده شده است. 

اردوغان: امریکا دو هواپیمای حامل سلاح را به کردان سوری تحویل داد - اسپوتنیک افغانستان
اردوغان: امریکا دو هواپیمای حامل سلاح را به کردان سوری تحویل داد

این محموله از شهر اربیل — مرکز اقلیم کردستان عراق — فرستاده شد. این دومین بار است که دولت امریکا به کردهای مبارز در سوریه از این ناحیه کمک تسلیحاتی می دهد. 
گفته ها حاکی از آن است که اولین محموله ارسالی توسط دولت امریکا شامل موشک های ضدتانک و نفربر نمی شود. 
ارسال تجهیزات و مهمات نظامی به شبه نظامیان کرد سوری همانند (ی.پ.گ) و نیروهای دموکراتیک سوریه درحالی اتفاق می افتد که ترکیه بارها این اقدام واشنگتن را خطری برای امنیت ترکیه تلقی کرده و به امریکا درخصوص این موضوع هشدار داده است. 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала