پناهنده ای 12 ساله افغان در انگلستان

© Sputnik /  مراجعه به بانک تصاویر پناهنده ی 12 ساله افغاندر انگستان
پناهنده ی 12 ساله افغاندر انگستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دادگاهی در بریتانیا حکم داده که سرپرستی یک پسر افغان که بدون والدین یا سرپرست در فرودگاه هیترو در غرب لندن پیدا شده بود، به طور موقت به یک شورای محلی در انگلستان سپرده شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، این پسر که حدود 12 سال سن دارد، گفته که سفر او به بریتانیا از سوی مادرش "برنامه‌ریزی و تمویل شده" بود چون او فکر می‌کرد که پسرش زندگی "بهتر و امن‌تری" در آنجا خواهد داشت. 

به دنبال کشف این پسر در میدان هوایی هیترو، او به طور موقت تحث مراقبت اداره خدمات اجتماعی قرار گرفت. 

قاضی دادگاه عالی حکم کرد که در حال حاضر بازگشت او به دلیل نامشخص بودن محل مادرش ناممکن است. 

قاضی همچنین گفت که "هنوز نمی‌دانیم که این پسر 12 ساله چگونه وارد میدان هوایی هیترو شده و از چه روش‌های حمل و نقل در سفرش از افغانستان به بریتانیا استفاده کرده است". 

قاضی گفت که دفتر مهاجرت بریتانیا در مورد درخواست مهاجرت او تصمیم می‌گیرد. 

بی بی سی نوشت، طبق پژوهش‌های 'کودکان گم شده اروپا '، در سال 2015 حدود 90 درصد از کودکان و نوجوانانی که تنها به اروپا آمده‌اند پسر بودند و حدود ۵۰ درصدشان اهل افغانستان هستند. 

دلفین مورالیس، دبیرکل نهاد غیرانتفاعی 'کودکان گم شده اروپا' می‌گوید ورود کودکان مهاجر بدون والدین یا سرپرست دلایل گوناگونی دارد. 

"بعضی والدین کودکان و نوجوانان را به این امید فرستاده‌اند که در اروپا زندگی بهتری خواهند داشت، برخی از آنها را قاچاقچیان به عنوان روشی برای کنترل خانواده ها از والدینشان جدا کرده‌اند و برخی دیگر والدین خود را در حوادث از دست داده اند."    

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала