نظرسنجی: کاهش چشمگیر محبوبیت ترامپ

© AP Photo / Greg Allenنظرسنجی: کاهش چشمگیر محبوبیت ترامپ
نظرسنجی: کاهش چشمگیر محبوبیت ترامپ - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
تازه ترین نتایج نظرسنجی روزانه موسسه گالوپ نشان می دهدکه میزان محبوبیت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا به 38 درصدکاهش یافته است.

طبق گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه آمریکایی هیل، این نتایج که روز دوشنبه منتشر شد پایین ترین میزان محبوبیت رئیس جمهوری آمریکا را از اول اپریل تاکنون نشان می دهد.
در اواخر ماه مارچ محبوبیت ترامپ به پایین ترین حد (35 درصد) رسید.
طبق گزارش گالوپ، میزان محبوبیت ترامپ در صد و پانزدهمین روز ریاست جمهوری اش پایین تر از رئیسان جمهوری قبلی خود در همین مقطع زمانی است.
آمارمرکز تایید شغلی ریاست جمهوری در موسسه گالوپ حکایت از آن دارد که محبوبیت «باراک اوباما» رئیس جمهوری پیشین آمریکا 64 درصد، «جورج دبلیو بوش» و «بیل کلینتون» رئیسان جمهوری قبل از وی به ترتیب 56 و 45 درصد در همین مقطع زمانی از دوران ریاست جمهوری شان بوده است.
دولت ترامپ از زمان اخراج «جیمز کومی» رئیس پولیس فدرال آمریکا (اف بی آی) در هفته گذشته با جنجال ناشی از چنین تصمیمی مواجه است.
نظرسنجی گالوپ بر اساس مصاحبه تلفنی با 1500 نفر از افراد بزرگسال و با ضریب خطای 3 درصد انجام شده است.
نتایج نظرسنجی دیگری که نشریه هیل منتشر کرده است نشان می دهد که فقط 29 درصد آمریکایی ها تصیم ترامپ درباره اخراج کومی را تایید می کنند. طبق نظرسنجی مشترک ان بی سی و وال استریت ژورنال که در بازه زمانی بین 11 تا 13 می انجام شده 38 درصد از آمریکایی ها با این تصمیم ترامپ مخالف هستند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала