واردات مواد خوراکی پاکستانی به افغانستان کاهش یافته است

© AP Photo / K.M. Chaudaryواردات مواد خوراکی پاکستانی به افغانستان کاهش یافته است
واردات مواد خوراکی پاکستانی به افغانستان کاهش یافته است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مقام‌ها در اتاق تجارت و صنایع کشور می‌گویند که واردات تاجران افغان از پاکستان در ماه های اخیر کاهش یافته اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، خان‌جان الکوزی معاون اتاق تجارت و صنایع می‌گوید که با درنظرداشت رکود شماری از کارخانه‌های تولید مواد خوراکی پاکستان در چند ماه اخیر، کارخانه داران این کشورتلاش دارند که مواد خوراکی غنی شده و با بهای مناسب به افغانستان بفروشند.

او گفت که تاجران پاکستانی ازآنان خواسته است که در صورت خرید مواد خوراکی پاکستانی، آنان این مواد را با کیفت و با بهای مناسب به افغانستان میفروشند.

معاون اتاق تجارت و صنایع گفت که با درنظرداشت مشکلات روزافزون کارخانه داران در پاکستان، تاجران پاکستانی تلاش دارند برای تولیدات شان در افغانستان بازاریابی کنند.

از سویی هم مسؤولان وزارت تجارت وصنایع می‌گویند که اکنون افغانستان از وابسته‌گی به بازارهای پاکستان رهایی یافته است و تاجران می‎توانند از راه‌های مصئون‌تر معاملات تجارتی شان را در منطقه انجام دهند.
محمد قربان حقجو، سرپرست معینت تجارتی وزارت تجارت و صنایع، گفت: "در حال حاضر زمینه‌های زیادی ایجاد شده است تا ما تجارت مانرا با شماری زیادی ازکشورها مانند ترکمنستان ایران و چین ازراه آسیای میانه داشته باشیم".

در همین حال، شماری ازآگاهان اقتصاد با درنظرداشت مشکلات در راه‌های پاکستان از حکومت می‌خواهند که زمینه‌های تجارتی بهتر و معیاری را درمنطقه برای تاجران افغان فراهم سازد.

بربنیاد آمارهای اتاق تجارت صنایع، در حال حاضر بخش زیادی از کالاهای وارداتی پاکستان در بازارهای کشور جایش را به کالاهای وارداتی ایران، ترکیه و هند واگذارکرده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала