عربستان باید دست از حمایت داعش در افغانستان بردارد

© Photo / Saudi Press Agencyعربستان باید دست از حمایت داعش در افغانستان بردارد
عربستان باید دست از حمایت داعش در افغانستان بردارد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
نماینده پارلمان افغانستان تاکید کرد گروه تروریستی داعش با حمایت مالی عربستان و قطر در شمال افغانستان مستقر شده است و اشرف غنی ننیز این موضوع را در اجلاس سران کشورهای عربی-آمریکایی در ریاض مطرح خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «جعفرمهدوی» نماینده پارلمان و رهبر حزب ملت افغانستان گفت: گروه داعش در افغانستان تحت حمایت مالی عربستان سعودی و قطر قرار دارند و اعضای این گروه تروریستی با کمک آنها به شمال افغانستان انتقال داده شده‌اند.

وی افزود:این دو کشور پس از شکست گروه‌ تروریستی داعش در سوریه و عراق حالا از این گروه به ویژه در شمال افغانستان حمایت می‌کنند.

این نماینده پارلمان تاکید کرد: حکومت وحدت ملی به دلیل ضعف و مدیریت ناسالم، توانایی مهار تروریست‌ها در این کشور را ندارد که ادامه این وضعیت افغانستان را به سوریه دیگری تبدیل خواهد کرد.

از سوی دیگر، «جاویدکوهستانی» کارشناس امور سیاسی و نظامی معتقد است که برخی از سازمان‌ها و افراد خاص در داخل و خارج از افغانستان برای پیاده کردن پروژه داعش در افغانستان تلاش می‌کنند و با استفاده از بالگردهای نظامی جنگجویان داعش را تجهیز می‌کنند.

وی با اشاره به انتقال دست‌جمعی برخی افراد از سایر مناطق افغانستان به شمال این کشور گفت انتقال این افراد به منظور تقویت گروه تروریستی داعش صورت می‌گیرد.

این کارشناس افغان با انتقاد از عملکرد دولت تصریح کرد سکوت حکومت وحدت ملی را در برابر این توطئه پرسش برانگیز دانسته است.

این در حالی است که چند ورز قبل «عطامحمدنور» والی بلخ و رئیس اجرایی جمیعت اسلامی در نشست سران این حزب گفته بود که پروژه داعش در شمال افغانستان در حال عملی شدن است اما حکومت وحدت ملی هیچ برنامه‌ای برای سرکوب این گروه تروریستی در شمال این کشور ندارد.

با این وجود آمریکا با تقویت داعش متهم به تلاش برای ناامن سازی اطراف روسیه با استفاده از شمال افغانستان است.  

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала