واکنش حماس به اظهارات ترامپ در ریاض

© blog.case.eduواکنش حماس به اظهارات ترامپ در ریاض
واکنش حماس به اظهارات ترامپ در ریاض - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
جنبش مقاومت اسلامی (حماس) با صدور بیانیه‌ای در واکنش به سخنان رئیس‌جمهوری آمریکا در ریاض، متهم شدن این جنبش به "تروریستی" بودن را محکوم کرد و این اقدام را تلاشی برای نادیده گرفتن حق مقاومت ملت فلسطین دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، جنبش حماس در بیانیه خود ضمن هشدار نسبت به پیامی که دونالد ترامپ با خود به جهان عرب آورده است، هدف اصلی این پیام را ایجاد شکاف میان امت اسلامی عنوان کرد.
جنبش مقاومت اسلامی در متن بیانیه خود نوشته است«ما در جنبش مقاومت اسلامی (حماس) ادعاهای بی پایه و اساس دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در حضور پادشاهان و سران کشورهای عربی و اسلامی را که در جریان آن، نام این جنبش را در فهرست خود برای سازمان‌های تروریستی گنجاند و حق ملت فلسطین در مقاومت را که حقی مشروع و مقدس به منظور آزاد سازی سرزمین و مقدسات است، نادیده گرفت، محکوم می‌کنیم.
ما همچنین اظهارات مغرضانه ترامپ درباره ادیان را که در جریان آن به درستی عربستان سعودی و اسلام را به هم مرتبط دانست، اما در مقابل، سفر خود به قدس را هم به دین یهود پیوند زد، محکوم می‌کنیم و آن را مسأله‌ای بسیار خطرناک می‌دانیم که نه ترامپ و نه هیچ کس دیگر چنین حقی ندارند. هیچ کسی جز صاحبان اصلی عرب و مسلمان سرزمین فلسطین، حقی در این سرزمین ندارند.
پیامی که ترامپ با خود به منطقه عربی آورده است، پیامی شوم بوده که از طریق آن به عمد مفاهیم و ارزش‌ها با هم خلط شده است و هدف از این پیام، ایجاد شکاف در داخل امت اسلامی است؛ به ویژه که وی جنایت‌های رژیم اسرائیل مانند کشتار زنان، کودکان و تخریب منازل بر سر صاحبان آنها را نادیده گرفت.
در همین حال، مشیر مصری، یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی تأکید کرد که استفاده دونالد ترامپ از لفظ «تروریستی» علیه حماس در جریان سخنرانی اخیر نشانگر جانبداری وی از اسرائیل در برابر طرف قربانی فلسطینی است.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، وی خاطرنشان کرد: تروریستی خطاب کردن حماس توسط ترامپ جانبداری و پشتیبانی از اسرائیل و همسویی آن با سیاست‌های جنایتکارانه تل‌آویو علیه ملت فلسطین است.
مصری اظهار کرد: بهتر بود ترامپ از سیاست یک بام و دو هوا دست برداشته و از فلسطینیان قربانی جنایت‌های اسرائیل حمایت کند. این اظهارات رئیس‌جمهوری آمریکا نشانه دیگری از این واقعیت است که دولت آمریکا و اسرائیل دو روی یک سکه هستند.
این رهبر حماس تصریح کرد: سیاست‌های آمریکا نخواهد توانست واقعیت‌های تاریخی را تغییر دهد و اشغالگری را به ملت ما تحمیل کند.
وی افزود با وجود این که این اظهارات در حضور سران و مقامات کشورهای عربی بیان شد، اما حماس در کنار تمامی آزادگان جهان به مقاومت در برابر اسرائیل ادامه خواهد داد و با حمایت ملت فلسطین همچنان از سرزمین فلسطین و اصول ملی دفاع خواهد کرد و راه مقاومت را ادامه خواهد داد.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала