عربستان با امضای قرارداد تسلیحاتی با امریکا و اسرائیل هم‌صدا شد

© REUTERS / Jonathan Ernstعربستان با امضای قرارداد تسلیحاتی با امریکا و اسرائیل هم‌صدا شد
عربستان با امضای قرارداد تسلیحاتی با امریکا و اسرائیل هم‌صدا شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
حزب نهضت اسلامی افغانستان با اشاره به قرارداد تسلیحاتی ۱۱۰ میلیارد دالری عربستان سعودی و امریکا می گوید که این قرارداد به هدف گسترش جنگ در کشورهای اسلامی امضا شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری جمهور، مولوی مختار مفلح رییس حزب نهضت اسلامی افغانستان امروز چهارشنبه (۳ جوزا) در یک نشست خبری در کابل گفت که عربستان با امضای این قرارداد، با امریکا و اسراییل هم‌صدا شده تا طرح کشتار مسلمانان و جنگ در کشورهای اسلامی را عملی کند.
اوایل هفته جاری دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا در اولین سفر رسمی خود پس از رسیدن به قدرت، وارد عربستان سعودی شد.
در این سفر رییس جمهور امریکا و پادشاه عربستان یک قرارداد تسلیحاتی ۱۱۰ میلیارد دالری امضا کردند که براساس آن امریکا تسلیحات پیشرفته نظامی به عربستان خواهد فروخت.
اما رییس نهضت اسلامی، امضای این قرار داد تسلیحاتی را امضای قرارداد کشتار مسلمانان عنوان نموده می گوید که این قرارداد خلاف تمام قوانین بین المللی به امضا رسیده، عدول از شریعت اسلامی وپانهادن بر منافع مسلمانان است.
وی تصریح نمود: "عربستان با امضای این قرارداد برای شعله ور کردن جنگ در ممالک اسلامی با امریکا و اسرائیل هم‌صدا شده ودسیسه کشتار مسلمانان را طراحی کرده است".
 در همین حال مولوی حسام رییس شورای اخوت اسلامی نیز در این نشست از امضای قرار داد تسلیحاتی بین عربستان و امریکا به شدت انتقاد کرده، آن را خطر بزرگ برای جهان اسلام خواند.
مولوی حسام گفت که امریکا به بهانه مبارزه با تروریسم و حمایت از رژیم های مستبد عربی مقادیر بزرگ اسلحه را به کشور های اسلامی سرازیر کرده واز ادامه جنگ در این کشورها به طور همه جانبه حمایت می کند.
وی افزود: "تروریسم دست‌پرورده خود امریکاست و این کشوربرای پیشبرد منافع خویش در جهان اسلام از این پدیده حمایت می کند و با فروش مقادر سنگین اسلحه به رژیم های حامی تروریسم در منطقه با شعله ور نگه داشتن جنگ حضور خویش را نیز دائمی می سازد".
آقای حسام خاطر نشان ساخت تا زمانی‌که امریکا دست از حمایت از تروریسم در کشور های اسلامی بر ندارد و در کشورهای اسلامی دخالت داشته باشد، جنگ های فرقه ای در ممالک اسلامی ادامه خواهد داشت.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала