راز حجاب ملانیا ترامپ در واتیکان و بی‌حجابی‌ درعربستان

© AFP 2022 / Nicholas KammПервая леди США Меланья Трамп во время выступления Дональда Трампа в Мельбурне, Флорида
Первая леди США Меланья Трамп во время выступления Дональда Трампа в Мельбурне, Флорида - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
ملانیا و ایوانکا ترامپ ، در مراسم دیدار با پاپ فرانسیس در واتیکان حجاب به سر کردند.

دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا به همراه همسرش ملانیا ، دخترش ایوانکا و دامادش گرید کوشنر در مقر واتیکان در روم با پاپ فرانسیس دیدار کردند.
بنا به تشریفات واتیکان، بانوی اول آمریکا و نیز دختر رییس جمهوری لباسی سیاه پوشیدند و روسری به سر کردند.
پایگاه انگلیسی «ویک» با انتشار گزارشی دلایل رعایت حجاب توسط ملانیا ترامپ در واتیکان و بی حجابی او را در عربستان بررسی کرد.
این پایگاه نوشت: "در حالی که رعایت حجاب در عربستان الزامی است، ملانیا ترامپ، میشل اوباما و شمار از سیاستمداران زن غربی در هنگام سفر به این کشور، این اصل را نادیده گرفته اند ".
«"ویک " میافزاید: "ملانیا ترامپ در حالی هنگام دیدار با پاپ موهای خود را پوشانده بود که کلیسای کاتولیک نه حجاب را الزامی می داند و نه به رعایت آن تشویق می کند. حتی ایوانکا ترامپ که یهودی شده است نیز موهای خود را با چادر مشکی پوشانده بود".
دلیل این امر آن است که ملانیا اصالتی سلوانیایی دارد و به بطور کلی، برای کلیسا و واتیکان احترام قائل است، به ویژه اینکه در مناطق کاتولیک مذهبیزندگی می کرده است.
ملانیا ترامپ معتقد است که حتی هنگام ورود به کلیساهای کوچک در روستاها نیز باید موهای خود را بپوشاند، پس طبیعی است که این کار را هنگام دیدار با پاپ انجام داد.
از سوی دیگر، بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی در جهان عرب اقدام ملانیا ترامپ را که بدون پوشاندن موهایش در عربستان حضور یافته بود، توهین به عربستان و فرهنگ آن به شمار آورده اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала