وهابیت به هیچ وجه نماینده جهان اسلام نیست

© AP Photo / Khalil Hamraشیخ یوسف قرضاوی
شیخ یوسف قرضاوی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
شیخ قرضاوى گفته است که رهبران عربستان در برگزیدن راه و رسم خود راه کافران را پیش گرفته اند و این نشست ها دقیقا بر طبق مصالح این کشور صورت می گیرد و اشاره نمود که وهابیت به هیچ وجه نماینده جهان اسلام نیست و اقدامات رهبران آن خیانت به جهان اسلام و مسلمین است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رشد، یوسف قرضاوی اقدام عربستان برای برگزاری نشست هایی با حضور رئیس جمهور آمریکا و کشورهای اسلامی و عربی را بی احترامی به برتری جهان اسلام و تمدن اسلامی و اقدامی نسنجیده برای تحمیل برتری عربستان بر کشورهای اسلامی قلمداد کرد.
شیخ یوسف قرضاوی مبلغ و رئیس اتحادیه جهانى دانشمندان مسلمانان در دیدار با علماى مناطق مختلف دنیاى اسلام در پایتخت قطر، اقدام عربستان برای برگزاری نشست هایی با حضور رئیس جمهور آمریکا و کشورهای اسلامی و عربی را بی احترامی به جهان اسلام و تمدن اسلامی و اقدامی نسنجیده برای تحمیل برتری عربستان بر کشورهای اسلامی قلمداد کرد و گفت این عمل نقشه ای مخالفان جهان اسلام است و هدف آن زشت جلوه دادن هویت اسلام حقیقی و تخریب بنای باشکوه آن است.
شیخ قرضاوى همچنین اضافه نمود که رهبران عربستان در برگزیدن رهبران خود راه و رسم کافران را در پیش گرفته اند و این نشست ها دقیقا بر طبق مصالح این کشور صورت می گیرد و اشاره نمود که وهابیت به هیچ وجه نماینده جهان اسلام نیست و اقدامات رهبران آن خیانت به جهان اسلام و مسلمین است.
شیخ در ادامه گفت افراط گرایی و وهابیت عربستان دشمن اصلی جهان اسلام است و شرایط سختی که امروز امت اسلامی و عربی شاهد ان است ریشه در نقشه های منفعت جویانه عربستان دارد بنابراین چگونه این کشور، سران کشورها را برای مقابله با افراط گرایی و تروریستی که خودش سبب ان است، به وحدت و همگرایی دعوت می کند.
یوسف قرضاوى کلام اش را چنین خاتمه داد که شرکت کشورهای خلیج و اسلامی در اجلاس هایی که عنوانش اجلاس عربی اسلامی آمریکایی بوده و رهبران آن آمریکا و عربستان است، با شریعت و اسلام در تعارض است و موجب حاشیه راندن نقش محوری کشورهای اسلامی خواهد شد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала