پاپ فرانسیس به ترامپ چه تحفه داد؟

© REUTERS / Osservatore RomanoPope Francis poses with US President Donald Trump (C) his wife Melania (R), Jared Kushner (L) and Ivanka Trump during a private audience at the Vatican, May 24, 2017.
Pope Francis poses with US President Donald Trump (C) his wife Melania (R), Jared Kushner (L) and Ivanka Trump during a private audience at the Vatican, May 24, 2017. - اسپوتنیک افغانستان
دونالد ترامپ هنگام ترک واتیکان به میزبانش گفت:«متشکرم. آنچه را که گفتید فراموش نخواهم کرد.»

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم ،ترامپ و پاب در اولین دیدار خود سعی کردند اختلافات عمیق در مورد مسائل گوناگون از مهاجرت و دفاع از فقر گرفته تا موضوع محیط زیست را کنار بگذارند.
دونالد ترامپ پس از پایان ملاقات با پاپ فرانسیس و قبل از ترک واتیکان به سوی بروکسل برای شروع بخش دوم سفر خارجی خود در صفحه توئیترش نوشت: «ملاقات با پاپ فرانسیس مقدس افتخار بزرگی است. من واتیکان را مصمم‌تر از گذشته برای گسترش صلح در سراسر جهان ترک می‌کنم.»
طبق این گزارش، پاپ فرانسیس مسائلی مانند دفاع از حقوق فقرا و توجه به محیط زیست را به محور فعالیت‌های واتیکان بدل کرده است.
وایتکان در بیانیه‌ای، این ملاقات را «دوستانه و محترمانه» توصیف کرد و گفت که هر دو مخالف سقط جنین و نگران سرکوب و آزار مسیحیان در خاورمیانه هستند. در این بیانیه بر روی موضع مشترک دو رهبر در دفاع از حیات و آزادی دین و عقیده تاکید شده است.
دونالد ترامپ هنگام ترک واتیکان به میزبانش گفت:«متشکرم، متشکرم. آنچه را که گفتید فراموش نخواهم کرد.»
پاپ فرانسیس به دونالد ترامپ مدالی هدیه داد که روی آن شاخه زیتون، نماد بین‌المللی صلح حک شده است.
در مقابل، هدایای دونالد ترامپ به پاپ فرانسیس شامل چاپ اول مجموعه‌ای از آثار «مارتین لوترکینگ» و یک مجسمه برنزی بود.
پاپ فرانسیس نیز نسخه‌ای از آثار خود در دوران تصدی این مقام را به ترامپ هدیه کرد از جمله مطلبی در مورد محیط زیست که در آن از جهان صنعتی می‌خواهد برای پرهیز از آینده‌ای فاجعه‌بار برای کره زمین تولید گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهد.

 

 

 

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала