مسلمانان در این کشور 23 ساعت 5 دقیقه روزه می گیرند

© AFP 2022 / ANWAR AMROمسلمانان در این کشور 23 ساعت 5 دقیقه روز می گیرند
مسلمانان در این کشور 23 ساعت 5 دقیقه روز می گیرند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
با آغاز ماه مبارک رمضان، مسلمانان، از اذان صبح تا اذان مغرب روزه می گیرند که این مدت، در مناطق مختلف جهان، متفاوت است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامۀ ایندیپندنت، در برخی از مناطق کرۀ زمین مدت روزه داری، بسیار طولانی است؛ به عنوان مثال در قطب شمال، خورشید به صورت 24 ساعته می تابد.

طبق این گزارش، در یکی از مناطق شمال فنلند، شب، تنها 55 دقیقه به طول می انجامد و به این ترتیب، اگر مسلمانی در این منطقه زندگی کند، باید 23 ساعت و 5 دقیقه روزه بگیرد.

مسلمانانِ کشورهای منطقۀ اسکاندیناوی، طولانی ترین روزه را در میان سایر کشورهای جهان می گیرند. در ناروی، مسلمانان، 19 ساعت و 48 دقیقه روزه می گیرند و در ایسلند، مدت روزه به 21 ساعت می رسد.

در این میان، مسلمانانِ برخی از این کشورها، به جای استناد به اذان صبح تا اذان مغرب، برای روزه گرفتن، به مدتِ روزه گرفتن در نزدیک ترین کشور اسلامی به کشورشان استناد می کنند و مثلاً کشورهایی که به ترکیه نزدیک ترند، به اندازۀ مدت روزۀ این کشور، روزه می گیرند.

این در حالی است که خداوند در قرآن کریم، به صراحت در آیۀ 187 سورۀ بقره، مدت روزه را مشخص کرده است. در این آیۀ آمده است: وَ كُلُوا وَ اشْرَبُوا حَتَّى يَتَبَيَّنَ لَكُمُ الْخَيْطُ الْأَبْيَضُ مِنَ الْخَيْطِ الْأَسْوَدِ مِنَ الْفَجْرِ ثُمَّ أَتِمُّوا الصِّيامَ إِلَى اللَّيْلِ». و بخوريد و بياشاميد، تا رشته سپيد صبح، از رشته سياه (شب) براى شما آشكار گردد! سپس روزه را تا شب، تكميل كنيد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала