آمادگی مسکو برای مذاکره با واشنگتن

© Fotolia / KLimAx Fotoآمادگی مسکو برای مذاکره با واشنگتن
آمادگی مسکو برای مذاکره با واشنگتن - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
معاون رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که مسکو آماده مذاکرات سازنده با واشنگتن است.

به گزارش اسپوتنیک، ایگور لِویتین معاون رئیس جمهوری روسیه گفت: مسکو برای مذاکره سازنده با واشنگتن آماده است و حل مناقشه سوریه و مبارزه با تروریزم جهانی نیز مبتنی بر همین مذاکرات خواهد بود.
به گفته اویتین، زمان آن فرارسیده است که تصمیمی برای تشدید اختلافات یا بهبود روابط بسیار تیره گرفته شود.
لویتین در کنفرانس " بالتیک " در لتونی اظهار داشت: جهان به مرحله خطرناکی رسیده است و روابط روسیه و غرب تیره شده است که این مشکلات باید با کمک کارشناسان حل شود. همه مشکلات را نمی توان حل کرد ولی باید گام به گام از لبۀ پرتگاه دور شد.
معاون ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه افزود: مسکو آماده آغاز کردن مذاکرات سازنده با غرب است و یکی از اولویت های ما مذاکره سازنده با واشنگتن است.
لویتین گفت: حل مناقشه سوریه و خاورمیانه و مبارزه با تروریزم جهانی و مشکلات دیگر کنونی باید مبتنی بر این مذاکرات باشد. باید یکی از دو گزینه تیرگی بیشتر روابط یا پایان دادن تدریجی به تیرگی روابط روسیه و غرب را انتخاب کرد.
روابط مسکو و واشنگتن درپی حملۀ آمریکا به پایگاه هوایی الشعیرات سوریه تیره شده است زیرا روس ها این حمله را نقض آشکار حاکمیت ملی سوریه می دانند. روسیه در واکنش به حملۀ آمریکا پیشنویس قطعنامه غرب را برای محکوم کردن دولت دمشق به ادعای استفاده از سلاح های کیمیاوی وتو کرد.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала