ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

سلطه دو محمد بر خلیج فارس

© YouTube / WSTمحمد بن سلمان بن عبد العزيز آل سعود
محمد بن سلمان بن عبد العزيز آل سعود - اسپوتنیک افغانستان
(محمد بن زاید و محمد بن سلمان) با تقسیم کار و برگزاری جلساتی با یکدیگر به فکر تقسیم کل شبه جزیره عربی «حجاز» در بین خود هستند.

به گزارش اسپوتنیک ، روزنامه «الاخبار» در مطلبی ، نوشت که با وجود موضع دفاعی اخیر قطر در برابر فشار برخی از کشورهای عرب خلیج فارس، این کشور سیاست خود را ولو به طور غیررسمی، از دفاعی به تهاجمی تغییر داده است.
الاخبار امروز دوشنبه نوشت: هر ناظری می تواند از همین فاصله دور به این جمع بندی برسد که قطر تا چند هفته آینده پایان خواهد یافت و نیز می توان فهمید که سرنگونی حکومت در قطر، نتیجه عملی نشست ریاض با «دونالد ترامپ» بود و اینکه «دو محمد» (محمد بن زاید و محمد بن سلمان) چطور با تقسیم کار و برگزاری جلساتی با یکدیگر به فکر تقسیم کل شبه جزیره عربی (حجاز) در بین خود هستند.
بن سلمان هم علاوه بر عربستان، اداره شمال یمن و قطر و بحرین و کویت را به عهده خواهد گرفت.
همزمان حرف هایی درباره انتقال پایگاه نظامی آمریکا از قطر به ابوظبی و ساخت یک پایگاه مشابه آن در عربستان مطرح شده است تا به این ترتیب همه کشورهای خلیج فارس تحت قیمومیت سعودی و امارات قرار گرفته و به جای شورای همکاری های خلیج فارس شاهد شورایی باشیم که ریاست آن به نوبت بین «دو محمد» دست به دست می شود و اعضای آن مانند «عبد ربه منصور هادی» (رئیس جمهور فراری یمن) هیچ گونه اختیاری از خود ندارند.
الامین افزود: فرض کنیم «دو محمد» با حمایت برخی جناح های حاکم در آمریکا تصمیم به منزوی ساختن و سرنگون کردن حکومت قطر گرفته اند، اما در مقابل، قطر نیز به پشتیبانی جناح های دیگری در غرب نقشه های دیگری در سر دارد و در حال بررسی این مساله است که چطور با گشودن خزانه های این کشور به روی طرف های غربی، حمایت آنها را به خود جلب کند و با وساطت آنها با سعودی و امارات به سازش برسد.
الاخبار در پایان افزود: امروز در قطر حرف از نحوه مقابله با جنگ «دو محمد» مطرح می شود و عده ای خواستار تسلیم شدن قطر در برابر طوفان اخیر و عقب نشینی از مواضع متهورانه و انتقاد آمیز خود شده اند اما این عده با وجود نفوذ بالا، تصمیم گیرنده اصلی در این قضیه نیستند و این بدان معناست که هر لحظه امکان شعله ور شدن آتش جنگ بین کشورهای خلیج فارس وجود دارد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала