حد اقل 6 تن از تظاهر کنندگان امروز از سوی پلیس زخمی شدند

© Photoحد اقل 6 تن از تظاهر کنندگان امروز از سوی پلیس زخمی شدند
حد اقل 6 تن از تظاهر کنندگان امروز از سوی پلیس زخمی شدند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
هنگامی‎‎که معترضان می‎خواستند خود شان را به نزدیکی ریاست جمهوری برسانند، پولیس به خاطر پراکنده ساختن آنان دست به شلیک هوایی زد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، گواهان به طلوع نیوز می‌گویند که حد اقل 6 اعتراض کننده زمانی زخمی شدند که پولیس تلاش کرد با شلیک گلوله اعتراضات آنان را متوقف سازد و آنان را از رفتن به سوی ارگ باز دارد.

یکی از معترضان گفت: «وضعیت در این جا بسیار خراب است.»

او گفت که زخمیان به شفاخانه‎ها انتقال داده شده اند.

یکی دیگر از این معترضان خشمگین گفت که نیروهای امنیتی «مستقیماٌ بر آنان شلیک کردند».

این در حالی است که صدها تن از باشنده گان کابل از بخش‌های گوناگون شهر به سوی چهار راه زنبق — جایی که انفجار مهیب روز چهارشنبه رُخ داد — رفتند و از رهبران حکومت خواستند که امنیت مردم را تأمین کند.

یکی دیگر از معترضان به طلوع‌نیوز گفت که شش تن از همراهان شان ازسوی پولیس کابل بازداشت شدند و تلیفون‎های شان از نزد شان گرفته شده اند.

صدها تن از شهروندان، از منطقه‌‍های مختلف شهر در چهار راهی زنبق- محل انفجار مرگبار روز چهارشنبه- آمدند و بعد تلاش کردند تا داخل ارگ ریاست جمهوری شوند.

فرامرز خبرنگار طلوع‎نیوز که به ساحه رفته است می‎گوید معترضان خشمگین شعار«مرگ بر حکومت غنی» را سر می‎دهند و هم‎چنان به‎‌سوی پولیس سنگ پرتاپ می‎کنند.

این اعتراضات در واکنش به حملۀ مرگبار دو روز پیش در کابل- که در آن بیش از صد تن کشته و صدها تن دیگر زخمی شدند- صورت می‎گیرد.

این انفجار روزچهارشنبه(10 جوزا) در یک منطقۀ پر رفت و آمد شهر(چهار راهی زنبق) صورت گرفت.

از آن زمان تاکنون دسته‎های از مردم در واکنش به این حمله و نکوهش این رویداد، دست به اعتراض زده اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала