خاطرات نظامیان امریکایی از آخرین روزهای زندگی صدام حسین

© AFP 2022 / Jaafar Ashtiyehخاطرات نظامیان امریکایی از آخرین روزهای زندگی صدام حسین
خاطرات نظامیان امریکایی از آخرین روزهای زندگی صدام حسین - اسپوتنیک افغانستان
روزنامه ایندپندنت انگلیسی گزارشی از روایت 12 نگهبان امریکایی صدام حسین، منتشر کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، روزنامه ایندپندنت در مطلبی به آخرین روزهای حیات صدام حسین دیکتاتور حزب بعث عراق پرداخته و نوشت است- "براساس شنیده‌ها، صدام در آخرین روزها به موسیقی‌های "مری جین بلاژ" خواننده مشهور امریکایی گوش می‌داد و  در حالی‌که شبیه دراکولا شده بود و خود را با کلچه سیر می‌کرد چشم انتظار دادگاه رسیدگی به جرایمش علیه بشریت بود".

بر اساس این گزارش، قرار است هفته آینده کتابی در این زمینه به نام "زندانی در قصرش" با روایت دوازده نظامی امریکایی مسئول مراقبت از صدام منتشر شود.

این نگهبانان صدام حسین را همچون "پدر بزرگی" توصیف کردند که در یکی از کاخ‌های عراق به نام "صخره" نگهداری می‌شد. این افراد مدعی شدند که حتی هنگام اعدام صدام در سال 2006 برایش عزاداری کردند.

در این کتاب آمده است که صدام حسین از اقدام‌های خشونت‌بار عدی، یکی از پسرانش که در جریان  یک جشن و در اقدامی اشتباه با شلیک گلوله چند نفر را کشت به شدت ناراحت بوده و در اقدام تنبیهی مجموعه موترهای گرانقیمت عدی چون رولز رویس، پورشه و فراری را سوزاند.

ویل باردن ورپر، نظامی امریکایی در این کتاب از محبت‌های تعجب آور، شرافت و شجاعت او در روبرویی با مرگ سخن گفته است. یکی دیگر از نگهبانان امریکایی صدام او را در هنگام خواب همچون شیری در باغ وحش توصیف کرد.

دیگر نگهبان صدام نیز از تلاش در متوقف نمودن جمعیت حاضر در مراسم اعدام دیکتاتور سابق عراق که به جنازه او ضرب و شتم کرده و آب دهان پرتاب می‌کردند اشاره کرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала