افزایش تعداد خیمه‌های معترضان در کابل

© Sputnik / D. Fuladiافزایش تعداد خیمه‌های معترضان در کابل
افزایش تعداد خیمه‌های معترضان در کابل - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
این معترضان که تحت نام "حرکت رستاخیز تغییر" تجمع کرده اند، می‌گویند که تا زمانی که حکومت خواست‌های شان را نپذیرد به اعتراض شان ادامه خواهند داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، روز سه شنبه، همزمان با برگزاری نشست پروسۀ کابل که با تدابیر ویژۀ امنیتی در پایتخت افغانستان برگزار شد، اعتراض کنندگان چهار راهی زنبق کابل، در چندین بخش شهر، خیمه‌های دیگری را نیز برپا کردند.

این اعتراض کنند‌گان می‌گویند تا هنگامی به اعتراضات شان ادامه خواهند داد که حکومت یا جامعۀ جهانی به خواست‌های شان رسیده‌گی کند.

آنان هشدار می‌دهند که اگر خواست‌های شان، بازهم نادیده گرفته شوند، شمار خیمه‌های اعتراضی، در پایتخت و ولایات، را افزایش خواهند داد.

فهیم فطرت، عضو جنبش رستاخیز برای تغییر، گفت: "پیش شرط گذاشته ایم به خاطر وارد شدن به مذاکره با حکومت، برکنار مشاور شورای امنیت ملی را، آقای حنیف اتمر را! ما طرف دار هرنوع مذاکره و گفتگو استیم".

محی الدین فرهمند، یک تن از معترضان، گفت: "چنانکه اعتراضات در ولایات دیگر و حتی بیرون از افغانستان در حال گسترش اند، خیمه های بیشتر در شهر کابل، بر افراشته خواهند شد".

باعث نظامی، معترض دیگر گفت: "هدف نهایی ما، در کُل این می باشد که دولت به خواست های ما پاسخ بدهد و جامعه جهانی به این مساله توجه بکند".
با وجود تلاش‌هایی که برای پایان بخشیدن به این اعتراض‌ها انجام شده اند، به نظر می‌رسد که هنوز برای حل این معضل، راهی پیدا نشده است.

این اعتراضات، به دنبال حمله انتحاری در برابر سفارت آلمان در کابل، به راه افتادند؛ اما پس از واکنش نیروهای دولتی و به خشونت انجامیدن این رویداد، دامنه اعتراضات، به بخش های دیگر هم گسترش یافت.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала