افزایش بدبینی و جرایم علیه مسلمانان در لندن ۵ برابر شده است

© REUTERS / Neil Hallافزایش بدبینی و جرایم علیه مسلمانان در لندن ۵ برابر شده است
افزایش بدبینی و جرایم علیه مسلمانان در لندن ۵ برابر شده است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
شهردار لندن با اعلام افزایش پنج برابری جرایم ضد مسلمانان از زمان حمله تروریستی لاندن بریج هشدار داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، دفتر صادق خان، شهردار لندن در بیانیه‌ای اعلام کرد: آمارهای دریافتی تا ششم جون نشان می‌دهد حوادث نژاد پرستانه در مقایسه با میانگین روزانه امسال ۴۰ درصد افزایش نشان می‌دهد و شمار حوادث مرتبط با اسلام هراسی پنج برابر شده است. بر این اساس ۵۴ حادثه نژاد پرستانه تنها برای روز سه شنبه ثبت شده این در حالیست که متوسط روزانه تا به امروز در سال ۲۰۱۷، ۳۸ مورد بوده است. ۲۰ مورد از آنها حوادث ضد مسلمانان بود که از میانگین ۳.۵ مورد در روز طی سال ۲۰۱۷ افزایش نشان می‌دهد.
در این بیانیه آمده است: این بالاترین سطح حوادث اسلام هراسی تا به امروز در سال ۲۰۱۷ است. این آمارها همچنین بالاتر از زمان بعد از حملات نوامبر ۲۰۱۵ در پاریس است که جان ۱۳۰ تن را گرفت.
شهردار لندن همچنین از ساکنان لندن خواست تا متحد باقی بمانند و پیام روشنی به سراسر جهان ارسال کنند که این شهر هرگز دچار تفرقه نمی‌شود و آن افرادی که به دنبال آسیب رساندن و ویران کردن روش زندگی آنها هستند نمی‌توانند موفق شوند. او همچنین هشدار داد همانطور که پولیس هر کار لازمی برای ریشه کن کردن افراط گری از شهر ما انجام می‌دهد ما نیز رویکرد تحمل صفر را در قبال جرایم مرتبط با تنفر در نظر خواهیم گرفت.
پولیس متروپولیتن لندن اعلام کرد: از روز شنبه ۲۵ مورد بازداشتی در ارتباط با جرایم مرتبط با تنفر داشته است.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала