عملیات گسترده ارتش سوریه علیه تروریست‌ها در «درعا» ادامه دارد

© Sputnik / Dmitriy Vinogradovعملیات گسترده ارتش سوریه علیه تروریست‌ها در «درعا» ادامه دارد
عملیات گسترده ارتش سوریه علیه تروریست‌ها در «درعا» ادامه دارد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
منابع سوری از ادامه حملات گسترده ارتش به مواضع تروریست‌های تکفیری در درعا و هلاکت یکی از سرکردگان آنها در دیرالزور خبر دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دمشق، نیروهای ارتش سوریه بخش‌های وسیعی از حومه شرقی حمص در  شمال شرقی تپه «الفری» را در چارچوب عملیات نظامی مستمر در صحرای شرقی آزاد کردند، هدف از این عملیات رسیدن به مرزهای عراق است.

در حومه دمشق هم نیروهای ارتش سوریه تپه استراتژیک «الدکوة» و مناطق اطراف آن را پس از به هلاکت رساندن ده‌ها تروریست داعشی آزاد کردند، جاده تپه الدکوه نیروگاه حرارتی در حومه شمال شرقی دمشق هم بازگشایی شد.

ارتش سوریه همچنین تپه «العبد» در شرق تپه دکوه در جنوب فرودگاه نظامی الضمیر در شمال دمشق را از اشغال تروریست‌ها آزاد کرد.

جنوب سوریه هم شاهد آمادگی‌ها برای عملیات نظامی است، منابع میدانی در این منطقه به خبرنگار تسنیم گفتند جنگنده‌های ارتش مواضع تروریست‌ها در شهرک «نعیمه» و محله «المنشیه» را به‌شدت بمباران می‌کنند، این مناطق از ماه فوریه گذشته شاهد درگیری‌های شدید میان ارتش و تروریست‌ها بوده است.

گروه‌های تروریستی طی روزهای اخیر برای اشغال محله المنشیه بارها به این محله حمله کرده‌اند، اما نیروهای  ارتش سوریه تمام این حملات را دفع کرده‌اند.

اهمیت محله المنشیه در این است که کمتر از یک کیلومتر با مرزهای سوریه و اردن فاصله دارد و همچنین بر جاده‌ای مشرف است که حومه شرقی استان درعا را به حومه غربی وصل می‌کند که این مناطق در اشغال گروه‌های تروریستی است.

در شمال سوریه هم نیروهای ارتش سوریه شهرک‌های «خربة محسن، خربة حسان، بیر السبع، الترقاوی، السلیحیة و عنز بوکردی» در حومه شرقی حلب را از  اشغال تروریست‌های تکفیری آزاد کردند و به مرزهای اداری  استان الرقه نزدیک شدند که در اشغال داعشی‌ها قرار دارد.

نیروهای دفاع ملی سوریه هم حمله تروریست‌ها به ایست «اثریا» در جنوب غربی حلب را دفع کردند.

خبر دیگر اینکه یک گروه کامل از افراد مسلح گروه مسلح موسوم به «فرقه السلطان مراد» وابسته به آنچه نیروهای سپر فرات خوانده می‌شود، به‌همراه فرمانده نظامی خود به‌سمت مواضع ارتش سوریه در حومه شرقی حلب فرار کردند. سپر فرات مورد حمایت ترکیه است.

از دیرالزور هم خبر می‌رسد که نیروهای ارتش سوریه همچنان به دفع حملات مستمر تروریست‌های داعشی به تپه‌های ام‌عبود و السیریاتل می‌پردازند، درگیری‌ها میان ارتش و داعشی‌ها همچنان ادامه دارد و جنگنده‌های سوری هم مواضع آنها را بمباران می‌‌کنند.

این در حالی است که گروه‌ تروریستی داعش به هلاکت ابوعمر البلجیکی یکی از مهمترین سرکردگان خود در درگیری با ارتش سوریه در دیرالزور اعتراف کرده است.

خبر دیگر اینکه جنگنده‌های امریکایی، شماری از مردم شهرک القوریه در حومه جنوب شرقی دیرالزور را که در حال دفن متوفیان خود بودند، بمباران کردند که به جان باختن شماری از آنها منجر شد.

جنگنده‌های آمریکایی روز چهارشنبه هم این شهرک را بمباران کرده بودند که سبب جان باختن 10 غیرنظامی شد.

ارتش سوریه پیشتر شهرک «حوش الضواهرة» در حومه شرقی دمشق را پس از درگیری‌های شدید با تروریست‌های باند جیش‌الاسلام آزاد کرده بود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала