قطر: با شهروندان کشور های که روابط دیپلماتیک شان را قطع کردند مقابله به مثل نمی کنیم

© Flickr / Isabell Schulzقطر: با شهروندان کشور های که روابط دیپلماتیک شان را قطع کردند مقابله به مثل نمی کنیم
قطر: با شهروندان کشور های که روابط دیپلماتیک شان را قطع کردند مقابله به مثل نمی کنیم - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دولت قطر اعلام کرد که با اتباع کشورهای عرب تحریم کننده قطر مقابله به مثل نمی‌کند و آنها می‌توانند در قطر باقی بمانند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت کشور قطر در بیانیه‌ای  اعلام کرد: این کشور اقداماتی را علیه اتباع کشورهایی که روابط خود با دوحه را قطع کردند، اتخاذ نخواهد کرد و به آنها اجازه خواهد داد تا در خاک قطر باقی بمانند.

در این بیانیه که در سایت وزارت کشور قطر منتشر شده، آمده است: دولت قطر هیچ اقداماتی علیه اتباع مقیم قطر — که از کشورهای دوست و برادری هستند که روابط دیپلماتیک خود با دوحه را درپی حملات مغرضانه و خصمانه علیه قطر قطع کردند یا سطح آن را کاهش دادند- اتخاذ نکرده است.

این بیایه افزود: اتباع این کشورها آزادی کامل دارند که در خاک قطر براساس قوانین و اساسنامه های این کشور در قالب قراردادهای کاری امضا شده با آنها و موافقت کشورهایشان یا ویزای داده شده باقی بمانند.

درپی تشدید تنش قطر با برخی کشورهای عربی از جمله عربستان، دوشنبه گذشته روابط دیپلمات بین آنها قطع شد.

این کشورها دولت قطر را به حمایت از تروریسم متهم کردند و در مقابل مقامات قطری نیز از تلاش کشورهای یاد شده برای قیمومیت بر کشور مستقل قطر سخن گفتند.

در این میان، دو بار میانجیگیری امیر کویت نیز برای حل اختلافات بین دوطرف به نتیجه نرسید و درپی آن، کشورهای مصر، عربستان، بحرین و امارات پنجشنبه شب گذشته با صدور بیانیه مشترکی، 59 شخص و 12 نهاد قطری را در فهرست حامیان تروریسم خود قرار دادند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала