به زودی دادستان کل امریکا در کنگره شهادت می دهد

© AP Photo / Alex BrandonUS Attorney General Jeff Sessions
US Attorney General Jeff Sessions - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
جف سشنز دادستان کل امریکا در پی اظهارات رئیس پیشین اف.بی.آی، از آمادگی خود برای حضور در کمیته تحقیق کنگره و شهادت در آن خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، سی ان ان نوشت: جف سشنز از آمادگی خود در جلسه کمیته اطلاعات سنا خبر داد، اما مشخص نکرد که آیا شهادت دادن وی دراین کمیته بطور علنی و یا بطور خصوصی خواهد بود.
بنابراین گزارش، دادستان کل امریکا در این خصوص در نامه ای که روز گذشته (شنبه) خطاب به سناتور ریچارد شلبی نوشت، آمده که تصمیم وی برای حضور درجلسه تحقیق کنگره در پاسخ به اظهارات هفته گذشته جیمز کومی رئیس پیشین اف.بی.آی است.

коми_трамп - اسپوتنیک افغانستان
نظرسنجی: 46 درصد امریکایی ها به کومی بیشتر از ترامپ اعتماد دارند

وی دراین نامه نوشت:برای من مهم است که فرصتی داشته باشم تا در چنین مکان مناسبی اظهارات خود را بیان کنم.
سی ان ان گزارش داد: جیمز کومی در جلسه علنی استماع روز پنجشنبه گذشته در کنگره این کشور به این نکته اشاره کرد که جف سشنز سناتور پیشین ایالت «آلاباما» احتمالا دیدارهای بیشتری با طرف روس ها داشته است. 
این شبکه خبری همچنین افزود: درهمین حال سشنز پیشتر خود را از تحقیقات فدارل در خصوص تماس بین ستاد انتخاباتی ترامپ و روس ها پس از آنکه دو دو دیدار وی با سفیر روسیه فاش شد، رهانیده بود.
سی ان ان افزود: دادستان کل امریکا دراین جلسه استماع نه تنها با پرسش هایی درخصوص دیدارش با کیسلیاک سفیر روسیه در امریکا که وی از این تحقیقات خود را مبرا ساخته بود مواجه است، بلکه با پرسش های دیگری درخصوص نقش داشتن وی در اخراج رئیس پیشین اف.بی.آی که ماه گذشته توسط شخص رئیس جمهوری امریکا صورت گرفت نیز مورد پرسش قرار خواهد گرفت.
جف سشنز طی هفته های اخیر با بحران دیدارهای افشا نشده با سفیر روسیه در امریکا درجریان کارزار انتخابات ریاست جمهوری دونالد ترامپ دست به گریبان است.
وی متهم است که درجلسه استماع تایید احراز سمتش در سنا، درباره دو دیدار فاش نشده خود با سفیر روسیه قصور کرده و تحقیقات اف.بی.آی دراین زمینه نشان می دهد که جف سشنز دیدار سومی نیز با سفیر روسیه داشته که آنرا اعلام نکرده است.
این درحالی بود که وزارت دادگستری امریکا نیز هرگونه دیدار دیگر جف سشنز با سفیر روسیه درامریکا در سال 2016میلادی را رد کرد.     

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала