هکرهای امریکایی قصر کرملین را هدف قرار دادند

© Fotolia / Kichigin19هکرهای امریکایی قصر کرملین را هدف قرار دادند
هکرهای امریکایی قصر کرملین را هدف قرار دادند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین از حمله هکرهای آمریکایی به سایت اینترنتی رئیس جمهوری روسیه خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، دمیتری پسکوف گفت پایگاههای اینترنتی سازمان های دولتی روسیه از جمله قصر کرملین هر روزه مورد حمله هکرهای آمریکایی قرار می گیرد.
به گفته وی، حملات سایبری از آمریکا به روسیه هر روز ثبت می شود و سایت رئیس جمهوری نیز یکی از اهداف حمله های سایبری آمریکایی می باشد.
پسکوف در همین حال گفت که مقام های روسیه معتقد نیستند، پشت حمله های سایبری به روسیه، دولت آمریکا قرار دارد.
اواخر ماه ثور نیز، پایگاههای اینترنتی چند سازمان دولتی روسیه مورد حمله گسترده هکرهای آمریکایی قرار گرفت و فعالیت این سایت ها برای مدتی مختل شد.
فرانتس کلینتسویچ معاون کمیسیون دفاع و امنیت شورای فدراسیون روسیه روز 24 ثور در بیانیه ای فیس بوکی نوشت: انجام چنین حمله هکری گسترده ای از یک یا چند مرکز که با یکدیگر در ارتباط بودند، بی سابقه و همچنین پدیده ای خطرناک و نگران کننده است. در واقع تهدیدی مستقیم برای مراکز حیاتی جامعه محسوب می شود و بشریت را در برابر تروریزم سایبری قرار داده است.
شرکت امنیت سایبری «آواست» نیز اعلام کرد که تاکنون 57 هزار هدف حمله این ویروس را در کشورهای مختلفی از جمله روسیه، اوکراین و تایوان شناسایی کرده است.
ادوارد اسنودن کارمند پیشین سازمان امنیت ملی آمریکا نیز بطور همزمان اعلام کرد که این سازمان پشت صحنه حمله سایبری جهانی قرار دارد که تا کنون 74 کشور را مورد حمله قرار داده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала