ترامپ : هیلاری کلینتون "دغل باز" است

© REUTERS / David Becker/Nancy WiechecDemocratic presidential candidate Hillary Clinton (L) and Republican presidential candidate Donald Trump (File)
Democratic presidential candidate Hillary Clinton (L) and Republican presidential candidate Donald Trump (File) - اسپوتنیک افغانستان
ئیس‌جمهور آمریکا بعد از متهم شدن به کارشکنی در پرونده بررسی ارتباطاتش با روسیه بار دیگر از رقیب انتخاباتی‌اش در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ به تندی انتقاد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم ، بعد از افشای آنکه «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به دلیل کارشکنی احتمالی در مسیر تحقیقات پلیس فدرال در پرونده ارتباط احتمالی ستاد انتخاباتی‌اش با روسیه مورد تحقیق قرار گرفته است وی یکی از شدیدترین حملاتش را متوجه «هیلاری کلینتون»، وزیر خارجه اسبق آمریکا و رقیب انتخاباتی‌اش در انتخابات سال 2016 کرد.
رابرت مولر، سارنوال ویژه هم‌اکنون در حال تحقیق درباره کارشکنی احتمالی دونالد ترامپ در مسیر تحقیقات پلیس فدرال در پرونده ارتباط احتمالی ستاد انتخاباتی ترامپ با روسیه است. مولر را وزارت عدلیه آمریکا پس از ان تعیین کرد که دونالد ترامپ جیمز کومی، رئیس اف‌بی‌آی را اخراج کرد.
پرسش اصلی در برابر «رابرت مولر»، این است که آیا در جریان انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا میان روسیه و تیم انتخاباتی ترامپ تبانی غیرقانونی وجود داشته یا نه.
رسانه‌های آمریکا می‌گویند تحقیقات در این باره تا آنجا گسترش یافته که خود دونالد ترامپ نیز در معرض اتهام «تلاش برای جلوگیری از اجرای عدالت» قرار گرفته است. دونالد ترامپ پس از متهم شدن، برای خود یک وکیل خصوصی استخدام کرد تا او را در تحقیقات یاری دهد.
دونالد ترامپ، پنجشنبه شب در توئیتر این تحقیقات را بزرگترین مورد از «محاکمه افراد بی‌گناه در تاریخ سیاسی آمریکا» خواند که توسط افرادی «بسیار بد و خود درگیر» انجام می‌شوند.
وی در توئیتر نوشت: «چرا ارتباطات خانواده هیلاری کلینتون و دموکرات‌ها با روسیه بررسی نمی‌شود ولی درباره من که زد و بندی با روسیه نداشته‌ام، تحقیق می‌شود؟»
ترامپ در ادامه نوشت: هیلاری کلینتون دغل‌باز تلفن‌ها را با چکش خراب کرد، قوانین ایمیل‌ها را نقض کرد و همسرش اندکی قبل از تبرئه از اتهاماتش با لوی سارنوال دیدار کرد- حالا آنها درباره مانع‌تراشی (در اجرای عدالت) صحبت می‌کنند؟

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала