موج شورش و نا آرامی در برلین

© AFP 2022 / Patrik Stollarzموج شورش و نا آرامی در برلین
موج شورش و نا آرامی در برلین - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
شب گذشته اعتراضت ده ها نفر از چپ گرایان افراطی به خشونت و آشوب و درگیری هایی در برلین منجر شد که طی آن چندین نفر دستگیر شده و چند نیروی پلیس نیز مجروح شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه "فوکوس"، در خیابان ریگای برلین مجددا ده ها معترض چپ گرای افراطی شورش ها وناآرامی هایی را ایجاد کردند.
معترضان شب گذشته در این اعتراضات بطری و سنگ و ترقه به سمت نیروهای پلیس پرتاب می کردند. چهار نیروی پلیس نیز در جریان این اعتراضات مجروح شدند.
معترضان به سطل های زباله حمله ور شدند. اینکه دلیل این شورش ها و ناآرامی ها چیست هنوز مشخص نیست.
آتش نشان ها سطل های زباله و خودروهای به آتش کشیده شده را خاموش می کردند. چهار نفر در سنین بین 22 تا 29 سال در جریان این اعتراضات دستگیر شدند.
به گفته پولیس چندین نقابدار ابتدا یک آتش سوزی را در یک تقاطع ایجاد کردند. یک هلیکوپتر پولیس از بالا منطقه را تحت کنترل داشت. چراغ های خیابان ها دستکاری و آسیب دید.
پولیس آلمان به دلیل نقض جدی صلح، آتش سوزی ها و تلاش برای وارد کردن آسیب های بدنی درباره این شورش ها و ناآرمی ها تحقیق می کند.
به این ترتیب خیابان های برلین بار دیگر شب گذشته صحنه درگیری های بین چپ گراهای افراطی وپولیس آلمان بود. چندین نیروی پولیس و ماشین های گشت با سنگ مورد حمله قرار گرفتند.
عرصه سیاسی در برلین به این وقایع واکنش نشان داد. سخنگوی سیاست داخلی فراکسیون حزب دموکرات مسیحی این شورش ها و ناآرامی ها را محکوم کرده است. حزب دموکرات مسیحی قرار بود امروز در کنگره محلی خود تصمیماتی را علیه گروه های چپ گرا اتخاذ کند.
رئیس فراکسیون حزب لیبرال دوکرات هم در این باره گفته است که این حملات نشان داد که چگونه ما مسئله رواداری را غلط درک کرده ایم. وی افزود: شورش و آتش سوزی و حمله به پولیس ابزار مشروع خیزش اجتماعی نبوده بلکه جرم است و باید به آن رسیدگی شود.
در گذشته نیز چنین شورش هایی از طرف گروه های چپ گرای افراطی در این منطقه برلین وجود داشته است.
سال گذشته نیز در همین روزها چندین هزار معترض چپ گرا با سنگ و ترقه به نیروهای پولیس حمله کردند. بسیاری پنجره های فروشگاه ها توسط معترضان شکسته شد و ماشین های پلیس زیادی در جریان این درگیری ها آسیب دید.
معترضان عمدتا افراد جوان با لباس های سیاه بودند که علیه عملیات پلیس در منطقه مسکونی خودمختار واقع در خیابان ریگا و مناقشاتی که در این باره با پلیس داشتند اعتراض کردند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала