تهدید منتقدین حکومت توسط ریاست جرایم سنگین وزارت داخله

© Flickr / NATO Training Mission-Afghanistan تهدید منتقدین حکومت توسط ریاست جرایم سنگین وزارت داخله
تهدید منتقدین حکومت توسط ریاست جرایم سنگین وزارت داخله - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
شماری از اعضای مجلس نمایندگان ادعا دارند که حکومت برای آنعده افرادی که در پارلمان و یا خارج از آن از کارکرد حکومت انتقاد می کنند، پرونده می‌سازد.

به‌ گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، جعفری مهدوی، عضو مجلس در نشست علنی امروز مجلس گفت: "حکومت تلاش دارد که صدای منتقدین در پارلمان و خارج از پارلمان که علیه حکومت داعیه ای جز اصلاح طلبی ندارند را سرکوب کند".

آقای مهدوی افزود: "شنیده می شود که به ریاست جرایم سنگین وظیفه سپرده شده که برای وکلای منتقد دوسیه ساخته شود تا آنان را وادار به سکوت و تمکین از حکومت کنند".

وی با اشاره به این که این موضوع حرکت کشور به سمت دیکتاتوری است، گفت: "اگر منتقدین به هر صورتی مجبور به سکوت شوند، شیرازه نظام سقوط خواهد کرد".

او از رئیس مجلس خواست تا با ارسال مکتوبی به جانب حکومت و یا دعوت مقام امنیتی به مجلس گفته شود که حکومت با دوسیه سازی صدای مردم را در گلوی وکلا خفه نکند.

در همین حال عارف رحمانی، نماینده مردم غزنی در مجلس نیز با تایید حرف های آقای مهدوی گفت که قضیه از پرونده‌سازی گذشته است.

آقای رحمانی افزود: "حدود ۲۰ تن از وکلا به شمول خودم که از حکومت انتقاد می کنیم، شامل این فهرست هستیم، ما به خاطر انتقادهایی که می‌کنیم هزینه می‌پردازیم و مورد تهدید قرار داریم".

این گفته ها در حالی بیان می شود که تعدادی از اعضای مجلس نمایندگان در روزهای گذشته انتقادات تندی را علیه حکومت مطرح کرده اند.

ارگ ریاست جمهوری اما همواره اعلام کرده است که از حق آزادی بیان در افغانستان حمایت می‌کند و به نظر منتقدان احترام می‌گذارد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала