چند تن از سناتوران دموکرات امریکا با افزایش نیروی نظامی در افغانستان مخالفت کردند

© Flickr / DVIDSHUBU.S. Air Force Lt. Col. Andy Veres, left, Provincial Reconstruction Team Zabul commander, re-enlists Master Sgt. James Sandifer, Forward Operating Base Smart mayor, on top of Alexander's castle in Qalat City, Afghanistan, July 7
U.S. Air Force Lt. Col. Andy Veres, left, Provincial Reconstruction Team Zabul commander, re-enlists Master Sgt. James Sandifer, Forward Operating Base Smart mayor, on top of Alexander's castle in Qalat City, Afghanistan, July 7 - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
چند تن از سناتوران دموکرات امریکا با ارسال نامه ای به وزیر دفاع این کشور مخالفت خود را با اعزام نیروی بیشتر به افغانستان اعلام کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، «روبن گالگو»، «تدلیو»، «جان‌کانرز» و «جیمی‌پنیتا» چهار سناتور دموکرات از دولت دونالد ترامپ به دلیل فقدان استراتژی مشخص در قبال افغانستان انتقاد کردند.

سناتورهای امریکایی تصریح کردند، که امریکا نمی‌تواند تنها  با اعزام چند هزار نظامی بیشتر به افغانستان به اهداف خود در این کشور دست یابد.

ناتو - اسپوتنیک افغانستان
افزایش نیروهای ناتو در افغانستان

تدلیو نماینده ایالت کالیفورنیا در سنای امریکا گفت: اگر امریکا در صدد اعزام نظامیان بیشتر به افغانستان است باید نخست اهداف سیاسی خود در این کشور بطور مشخص تعریف کند.

این چهار سناتور دموکرات با استناد به گزارش‌های ارائه‌شده سازمان‌های اطلاعاتی امریکا اعلام کردند، که ممکن است وضعیت افغانستان در سال آینده میلادی نسبت به وضعیت کنونی به مراتب بحرانی‌تر شود پس بهتر است امریکا بجای حل نظامی به فکر حل سیاسی بحران در افغانستان باشد.

سناتورهای امریکایی بر این باوند، که دولت ترامپ باید بر حل بحران از طریق مذاکره تمرکز کند چون بهترین راه پایان دادن به بحران جاری در افغانستان انتخاب راه حل سیاسی است.

پیش از این نیز «جان‌ مک کین» سناتور ارشد جمهوریخواه و رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای امریکا نیز از دولت ترامپ به دلیل عدم اتخاذ رویکرد مشخصی در قبال افغانستان انتقاد کرده بود.

این در حالی است که طرح جنگی مک‌ ماستر برای افغانستان از سوی ترامپ مورد تائید قرار نگرفته و رئیس‌جمهور امریکا تعیین استراتژی افغانستان را به ژنرال ماتیس وزیر دفاع این کشور سپرده است.

بر اساس درخواست فرماندهان امریکایی برای اعزام نظامیان بیشتر به افغاستان انتظار می‌رود که تعداد نظامیان امریکایی در این کشور تا چند ماه آینده افزایش یابند و آتش جنگ در افغانستان نیز بار دیگر شدت بیشتری یابد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала