رئیس مجلس نمایندگان آمریکا طرح تحریم‌های جدیدعلیه روسیه و ایران را حمایت نمود

© AFP 2022 / Saul LoebАмериканский политик Пол Дэвис Райан во время брифинга в Вашингтоне
Американский политик Пол Дэвис Райан во время брифинга в Вашингтоне - اسپوتنیک افغانستان
پاول رایان گفت: من از تحریم‌ها حمایت می‌کنم؛ آقای رویس (رئیس کمیته روابط خارجی مجلس) بسیار مشتاق به پیش رفتن کار تصویب این طرح هستند و ما به این امر افتخار می‌کنیم .

به گزارش اسپوتنیک پس از توقف مصوبه سنای آمریکا برای تحریم روسیه و ایران در مجلس نمایندگان این کشور، حالا «پاول رایان» رئیس این نهاد از تلاش برای حل مشکل قانونی بوجود آمده و تصویب فوری این طرح خبر می‌دهد.
دو هفته پیش سنای آمریکا با اکثریت قریب به اتفاق 98 رای8 موافق در برابر 2 مخالف به طرح اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه و ایران رأی داد.
این طرح برای تبدیل به قانون باید در مجلس نمایندگان نیز طرح و تصویب می‌شد و در صورت تصویب، میبایست از مرحله آخر یعنی اخذ امضای رئیس‌جمهور هم رد می‌شد.
پاول رایان گفت: من از تحریم‌ها حمایت می‌کنم؛ آقای رویس (رئیس کمیته روابط خارجی مجلس) بسیار مشتاق به پیش رفتن کار تصویب این طرح هستند و ما به این امر افتخار می‌کنیم.
جمهوریخواهان مجلس اما یک ایراد حقوقی-ساختاری به طرح گرفتند و آن را متوقف کردند. دموکرات‌ها هم گفتند که هم‌حزبی‌های ترامپ می‌خواهند با این کار، از منافع متحد رئیس‌جمهور یعنی روسیه دفاع کنند.
امروز رایان در سخنرانی هفتگی خود به این موضوع اشاره کرد و قول تسریع در تصویب این طرح را داد.
تحریم‌های جدید آمریکا به بهانه حمایت از تروریسم، نقض حقوق‌بشر و به جرم پیگیری برنامهراکتی اعمال خواهد شد.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала