ایران به بزرگترین قدرت در منطقه تبدیل میگردد

© AFP 2022 / STR/VAHIDREZA ALAIIranian flag fluttering in front of Iran's Safir Omid rocket, which is capable of carrying a satellite into orbit, before it's launch in a space station at an undisclosed location in the Islamic republic
Iranian flag fluttering in front of Iran's Safir Omid rocket, which is capable of carrying a satellite into orbit, before it's launch in a space station at an undisclosed location in the Islamic republic - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
جان ساورز رئیس سابق دستگاه جاسوسی انگلیس به کشورهای غربی هشدار داد در اتحاد با عربستان هوشیار باشند چرا که آینده ایران در مقام مقایسه از چشم انداز بهتری برخوردار است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر «جان ساورز» رئیس سابق دستگاه جاسوسی انگلیس در پنلی که برای بررسی تهدید های امنیتی غرب و رژیم اسراییل برگزار شد تل ابیب خواست تا در روابط بین المللی خود رویکردی عملگرایانه اتخاذ کند.
در همین راستا وی گفت: اگرچه حماس در برخورد با اسرائیل رفتاری خصمانه داشته است اما این گروه کنترل نوار غزه را در اختیار دارد و باید این واقعیت را پذیرفت.
وی در عین حال به کشورهای غربی هشدار داد که در اتحاد با عربستان سعودی علیه ایران هوشیار باشند.
ساورز در این باره گفت: ایران در مقایسه با عربستان سعودی از چشم انداز بهتری برخوردار است. آمریکا و اتحادیه اروپا نمی‌خواهند به کشوری متعهد باشند که در ایجاد اصلاحات شکست خورده و در تقابل با ایرانی قرار دارد که در حال سر برآوردن به عنوان قویترین کشور منطقه است.
وی در عین حال از زوال نقشی که آمریکا در رهبری جهان و متحدینش دارد به عنوان بزرگترین تهدید امنیتی پیش رو یاد کرد.
ساورز در این باره گفت: انتقادهایی نسبت به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دارم اما ترامپ مشکل اصلی نیست. واقعیت این است که آمریکا از نتیجه جنگ عراق و افغانستان ناامید شده و در عین حال بحران اقتصادی یک دهه گذشته و مشکلات جهانی سازی، اغلب جمعیت آمریکا را به عقب نشینی واداشته است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала