ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

بحث مودی و ترامپ درمورد فرستادن نیروهای هندی به افغانستان

© AP Photo / Channi Anandبحث مودی و ترامپ درمورد فرستادن نیروهای هندی به افغانستان
بحث مودی و ترامپ درمورد فرستادن نیروهای هندی به افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
نریندرا مودی، صدراعظم هند در یک سفر سه روزه به امریکا رفته و گفته شده است که در جریان این سفر با هندی‌های مقیم امریکا و دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا در کاخ سفید دیدار خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی یک، یک مقام‌ ارشد هند که نخواسته از او نام برده شود به "د هندو بسنس لاین"، یکی از رسانه های معروف هندی گفته است که احتمال می‌رود رییس جمهور ایالات متحده امریکا از صدراعظم هندوستان بخواهد تا برای مبارزه با هراس‌افگنان به افغانستان، نیرو بفرستد.

در همین حال "ندان یونیکریشن" معاون نهاد تحقیقات سیاست‌های خارجی هند در دهلی جدید گفته است که امریکا تمایل دارد که هند در مبارزه با دهشت‌افگنی بیشتر فعالیت داشته باشد و در نتیجه، شاید از هند بخواهد که با فرستادن نیروهایش به افغانستان در آوردن ثبات در این کشور بیشتر دخالت کند.

او گفته است: "امریکا با درنظرداشت شکایت‌های هند از هراس‌افگنان فرامرزی شاید از هند بخواهد که نیروهایش را وارد افغانستان کند. امریکا شاید علاقه مند باشد که هند در مداخله‌ی نظامی در افغانستان مشارکت کند. هند در مورد خیزش طالبان در افغانستان از امریکا بیشتر نگران است."

به گفته‌ی این منبع، اگرچه حکومت مودی یک گام پیشتر برداشته و هشت چرخبال جنگی "ایم آی۲۵" در اختیار کابل قرار داده است، اما رویدادهای اخیر در افغانستان، هند را بیشتر نگران کرده است.

هند یکی از تمویل کننده‌گان مالی وتخنیکی حکومت افغانستان به شمار می‌رود که هم اکنون صدها افسر افغان در این کشور مصروف آموزش‌های نظامی هستند.

هم‌چنان دورف جیشنکر، عضو برنامه‌‌ی سیاست‌های خارجی نهاد بروکنز هند با نشر یک گزارش گفته است که هند با وجود آموزش افسران افغانستان، باید در فکر تمویل نظامی هرچه بیشتر کابل باشد.

این درحالیست که در حال حاضر بیشتر از 13 هزار سرباز خارجی در چوکات ناتو در افغانستان مصروف آموزش نیروهای افغان هستند، اما شماری از کارشناسان افغان می‌گویند که کشورهای خارجی به جای فرستادن نیرو به افغانستان، باید به تمویل و تجهیز نیروهای افغان تمرکز کنند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала