آمادگی 15 کشور جهان برای اعزام نیروی نظامی اضافی به افغانستان

© Sputnik / Sergey Stepanovآمادگی 15 کشور جهان برای اعزام نیروی نظامی اضافی به افغانستان
آمادگی 15 کشور جهان برای اعزام نیروی نظامی اضافی به افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مقام های ناتو از پیشرفت در برنامه افزایش سربازان این پیمان نظامی در افغانستان خبر داده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شفقنا، مقام های ناتو از پیشرفت در برنامه افزایش سربازان این پیمان نظامی در افغانستان خبر داده اند. اما تصمیم اعضای ناتو بستگی به استراتژی جدید امریکا در افغانستان دارد که افزایش حضور نظامی بخشی از آن خواهد بود.
طبق گزارش آوا، پیرس کازالت، معاون سخنگوی ناتو روز گذشته اعلام کرد، اخیراَ ۱۵ کشور عضو و متحد ناتو در یک کنفرانس اعزام سربازان جدید افغانستان را در برنامه خود قرار داده اند. در جلسه وزیران دفاع ناتو روز پنج شنبه و همچنین در هفته آینده روی جزئیات بیشتر این برنامه تصمیم گرفته خواهد شد.معاون سخنگوی ناتو روی این نکته اشاره کرد که ایالات متحده امریکا به عنوان کشوری که بیشترین سرباز را در افغانستان دارد، هنوز راجع به حضور آینده نظامی خود در افغانستان تصمیم نگرفته است.
طبق گزارش رسانه ها، جیمز ماتیس، وزارت دفاع ایالات متحده امریکا فرستادن ۴۰۰۰ سرباز جدید به افغانستان را در نظر دارد. در حال حاضر حدود ۱۳۶۰۰ سرباز از کشورهای عضو و شریک ناتو در ماموریت حمایت قاطع مصروف مشورت و آموزش دهی به نیروهای امنیتی افغانستان اند. آلمان با ۹۸۰ سرباز در این ماموریت سهم دارد.انگلا مرکل، صدراعظم آلمان اخیراَ افزایش سربازان آلمانی در افغانستان را رد کرده است. او گفته است که این امکان وجود دارد که از سقف نهایی ۹۸۰ سرباز در ماموریت افغانستان استفاده بهتر صورت بگیرد.این درحالی است که روز گذشته روزنامه دی ویلت آلمان به نقل از منابع داخلی ناتو گزارش داد که کنفرانس این پیمان نظامی راجع به افزایش نیرو در افغانستان نومیدکننده بوده است. براساس این گزارش، کشورهای عضو و شریک ناتو در این کنفرانس تنها اعزام ۱۵۰۰ سرباز جدید را وعده داده اند.در این رابطه ناتو به این نکته اشاره کرده است که هنوز این پروسه پایان نیافته و بسیاری از مسائل دیگر به تصمیم ایالات متحده امریکا بستگی دارد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала